Survival w lesie – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Survival w lesie to genialny sposób na bliskie obcowanie z naturą. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wypad pod wygodny namiot w przystosowanym do tego miejscu, dlatego też należy się odpowiednio przygotować do tego wyjazdu. Aby ułatwić Ci pakowanie się na leśny survival, przygotowaliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twoim plecaku!

Podstawowe wyposażenie każdego survivalowca, czyli wielozadaniowy nóż

Jeśli wybierasz się na survival w lesie, to jednym z najbardziej potrzebnych i przydatnych akcesoriów, które powinieneś ze sobą zabrać, jest nóż – najlepiej ten wielozadaniowy, który pomoże Ci w każdej sytuacji. Służy on między inny do przygotowania posiłków, do budowy schronienia, budowy pułapek, a nawet  do budowy innych narzędzi. Powinien być on wykonany z jednego kawałka stali oraz posiadać stałą głownię, co zagwarantuje idealne wyważenie oraz wyjątkowo dużą trwałość. Pamiętaj także, że nieostry nóż do niczego się nie nada, zwłaszcza pośrodku lasu, dlatego też z pewnością przyda Ci się także ostrzałka do noży

Coś do oświetlania przestrzeni

Noce w lesie są wyjątkowo ciemne, dlatego też koniecznie zadbaj o to, aby zabrać ze sobą sprzęt, który umożliwi Ci oświetlenie przestrzeni. Najbardziej podstawowym akcesorium, które jest do tego przeznaczone, jest z pewnością latarka. Pozwoli ona na sprawne przemieszczanie się oraz biwakowanie w lesie, nawet kiedy dookoła panuje kompletna ciemność. Możesz zdecydować się na klasyczny model latarki lub postawić na znacznie wygodniejszą podczas survivalu latarkę czołową. 

Naczynie do jedzenie i menażka

Naczynie, które przyda Ci się do przygotowania, a następnie spożycia jedzenia, to kolejny podstawowy element wyposażenia każdego survivalowca. Ponadto, naczynie metalowe umożliwi Ci także filtrację i oczyszczanie wody, a również jej transport i pobieranie, co jest niezwykle ważne w przypadku survivalu.

Równie ważnym, jak nie ważniejszym, akcesorium jest menażka, czyli pojemnik do przechowywania wody. Pamiętaj, że woda jest niezwykle ważna dla organizmu człowieka, a funkcjonowanie bez niej jest po prostu niemożliwe. Jeśli więc wybierasz się na survival, koniecznie zabierz ze sobą coś, co pozwoli Ci na magazynowanie i przenoszenie wody. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na marszu i odkrywaniu na lasu, a nie na usilnym szukaniu wodopoju.

Na koniec pamiętaj, że największe zwierzęta świata nie żyją wprawdzie w Polsce, ale warto uwzględnić obecność dzikich stworzeń na survivalu. W razie spotkania łosia czy wilka zachowuj się spokojnie. To klucz do bezpiecznego pobytu!

Fot.: Keenan Barber/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*