Tego nie możesz przegapić! Najciekawsze mecze piłkarskie lata 2020

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś zagorzałym miłośnikiem sportu i mecze transmitowane w telewizji są absolutnym priorytetem każdego wieczoru? Sprawdź najważniejsze wydarzenia sportowe w nadchodzącym sezonie, których za nic w świecie nie możesz przegapić!

Sport vs pandemia 0:1

Jeżeli rozpatrywać pojedynek świata sportowego i pandemii koronawirusa, w kategoriach wydarzenia o charakterze rywalizacyjnym, to z czystym sumieniem można stwierdzić, że wszelkie zaplanowane rozgrywki, turnieje i mecze poniosły sromotną porażkę. Ścisły reżim sanitarny oraz stojąca za nim troska o ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa, który na całym świecie zbierał śmiertelne żniwo, sprawiły, że ogromna część spotkań na całym świecie została odwołana lub przesunięta na inny termin. Skutkiem tego, znacznie zaburzył się harmonogram sportowych rozgrywek. Po blisko czterech miesiącach sytuacja powoli wraca do normy i stopniowo ruszają kolejne ligi.


https://www.facebook.com/LaLiga/posts/3161907953845742

Jeżeli sport i kibicowanie to Twoja pasja, to z pewnością nie możesz doczekać się transmisji telewizyjnych z najważniejszych wydarzeń sportowych nadchodzącego sezonu. Sprawdź, jakie mecze odbędą się w ciągu najbliższych, letnich miesięcy.

 

Piłka nożna – sport narodowy

Nikogo chyba specjalnie nie trzeba przekonywać do tego, że jednym ze sportów narodowych w naszym kraju jest piłka nożna. Niezależnie od tego, czy piłkarze wygrywają mecze w światowych rozgrywkach, czy też notują kolejną sromotną porażkę – kibice zawsze wiernie przy nich trwają. Ciosem dla wielu zapalonych kibiców był z pewnością fakt odwołania zaplanowanych rozgrywek piłkarskich – zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym podwórku. Specjalnie z myślą o kibicach, którzy stęsknili się za śledzeniem piłkarskich zmagań na szklanym ekranie, przygotowaliśmy zaktualizowany terminarz spotkań zaplanowanych w najbliższym czasie.

 

Liga Narodów – najlepsi wracają do gry

UEFA potwierdziła, kiedy mają rozegrać się mecze pomiędzy Polską i Holandią, a także Polską a Bośnią i Hercegowiną. Start Ligi Narodów został przewidziany na 3 września. Warto zapisać sobie tę datę, gdyż wówczas dojdzie do spotkania gigantów. Niemcy staną w szranki z Hiszpanią. Jaki będzie rezultat tego spotkania? Trudno przewidzieć. Jedno jest za to pewne – obydwie drużyny ostrzą sobie zęby na wygraną.

Równie ciekawie zapowiadają się spotkania, które rozegra nasza drużyna narodowa. Piłkarze w biało-czerwonych barwach na piłkarską murawę wyjdą 4 września. Planowo mecz z Holandią ma się rozpocząć kwadrans przed dwudziestą pierwszą wieczorem. Zaledwie trzy dni później kadra narodowa będzie się musiała zmierzyć z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Zaledwie miesiąc później ruszy trzecia kolejka Ligi Narodów. Co prawda to już nie lato, lecz czas jesieni, ale kalendarz kolejnych spotkań przedstawia się frapująco!

Pozostaje mieć nadzieję, iż sytuacja pandemiczna będzie na tyle ustabilizowana, iż zaplanowane na jesień rozgrywki Ligii Narodów odbędą się bez kolejnych przesunięć w terminarzu.

 

34. kolejka PKO Ekstraklasy

Rozmawiając o piłce nożnej, warto zajrzeć także na rodzime podwórko. Początek lipca to 34. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Spotkania zapowiadają się niezwykle ekscytująco. Starciem tygodnia będzie mecz pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. Podczas tej rozgrywki Wojskowi będą mieli okazję do wywalczenia tytułu Mistrza Polski.

Kolejnym elektryzującym meczem będzie pojedynek o zajęcie drugiego miejsca w tabeli, o które walczą Piast Gliwice i Śląsk Wrocław. Gorąco jest także na drugim końcu tabeli. Jeżeli Korona Kielce przegra starcie z Arką Gdynia, wówczas może zapomnieć o tym, iż utrzyma się w PKO Ekstraklasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*