US Open: Novak Djoković wykluczony za niesportowe zachowanie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sensacja w US Open! Serb Novak Djoković – numer jeden światowego tenisa i główny faworyt do wygrania wielkoszlemowego turnieju – został z niego wykluczony po tym, jak… przypadkowo trafił piłką w szyję sędzi liniowej.

Do tej niezwykle kontrowersyjnej sytuacji doszło w meczu 1/8 finału. Główny faworyt do wygrania tegorocznego US Open mierzył się z Hiszpanem Pablo-Carreno Bustą (ATP 27.). Pod koniec pierwszego seta, przy stanie 5:6 dla rywala, poirytowany swoją postawą Djoković odbił piłkę mocno za siebie. Pech chciał, że trafiła ona tuż obok twarzy sędzi liniowej stojącej przy korcie.

Uderzenie było przypadkowe, a zaskoczony tenisista szybko podbiegł do kobiety, która upadła i miała problemy z oddychaniem. Po chwili pojawili się przy niej medycy. Na szczęście nic się jej nie stało.

Sędziowie długo dyskutowali z zawodnikiem, ale ostatecznie, zgodnie z przepisami, podjęli decyzję o dyskwalifikacji za niesportowe zachowanie. Dodatkowo organizatorzy poinformowali, że straci on wszystkie punkty zdobyte w tegorocznym US Open i premię pieniężną w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Wbrew oczekiwaniom, serbski tenisista nie szukał usprawiedliwień. W oświadczeniu na Instagramie przeprosił poszkodowaną, kibiców oraz organizatorów i zapewnił, że wyciągnie z tej sytuacji cenną lekcję.

„Z głębi serca przepraszam, że naraziłem tę osobę na taki stres. Przepraszam US Open i wszystkich innych za moje zachowanie” – napisał trzykrotny zwycięzca nowojorskiej imprezy.


https://www.facebook.com/usopentennis/posts/10157439857967187

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*