Zapowiedź MŚ 2022 w siatkówce. Czy Polacy obronią mistrzowski tytuł?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn 2022. Turniej, który pierwotnie miał odbyć się w Rosji, ze znanych przyczyn zostanie zorganizowany jednak przez Polskę i Słowenię. Kiedy rozpocznie się prestiżowe wydarzenie i w jakim składzie przystąpią do niego Polacy? 

MŚ 2022 – kiedy i gdzie?

Mistrzostwa świata 2022 odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września bieżącego roku. W imprezie wezmą udział łącznie 24 reprezentacje, które zostaną podzielone na sześć grup po cztery zespoły. Do 1/8 finału awansują dwie najlepsze kadry z każdej z grup. Spotkania w ramach fazy grupowej będą rozgrywane w Katowicach (grupy A i C), a także w słoweńskiej Lublanie (grupy B, D, E i F).

MŚ 2022 – mecze i kadra reprezentacji Polski

Polacy trafili do grupy C, w której zmierzą się kolejno z Bułgarią, Meksykiem oraz USA w dniach 27-29 sierpnia. W związku a nieubłaganie zbliżającymi się spotkaniami trener Nikola Grbić podjął już ostateczną decyzję dotyczącą składu, w którym Biało-Czerwoni wystąpią na czempionacie. Z kadry wypadli zawodnicy tacy jak Bartosz Bednorz, Jan Firlej, czy Karol Butryn. Dodatkowo potwierdzono, że na mistrzostwach zabraknie Wilfredo Leona, którego niedyspozycja wynika z problemów zdrowotnych.

Polska przystąpi więc do zmagań na tegorocznych mistrzostwach w następującym składzie:

  • rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
  • atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski 

Zdj. główne: Katerina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*