Znamy terminy i miejsca jesiennych meczów reprezentacji Polski!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski w piłce nożnej jesienią 2020 roku rozegra aż osiem meczów. Pięć z nich odbędzie się na polskich stadionach: w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie. Znani są już rywale, a także dokładne terminy spotkań.

Kadra Jerzego Brzęczka nie rozegrała żadnego meczu wiosną ani latem. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano zaplanowane na marzec i czerwiec spotkania towarzyskie. Na przyszły rok przełożono również mistrzostwa Europy. Wszystko wskazuje jednak na to, że jesienią futbol reprezentacyjny powróci, być może nawet z udziałem kibiców.

Biało-czerwoni rozpoczną zmagania w tym roku od dwóch wyjazdowych meczów w Lidze Narodów UEFA. To druga edycja tych rozgrywek. W pierwszej zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie z Włochami oraz Portugalią i spadliśmy z najwyższej Dywizji A, ale organizatorzy szybko postanowili zmienić format i dzięki zwiększeniu grup do czterech drużyn pozostaliśmy w elicie.

UEFA Nations League draw
Źródło: www.uefa.com/uefanationsleague/draws/

 

W wyniku losowania, które odbyło się 3 marca w Amsterdamie, Polska trafiła do grupy z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Pierwsze dwa mecze – we wrześniu – piłkarze Brzęczka rozegrają na wyjeździe. 4 września w Amsterdamie zmierzymy się z Holandią, a trzy dni później w Bośni, na razie nie wiadomo, w którym mieście.

W październiku Polacy wrócą do kraju. Najpierw, 7 października na Stadionie Energa w Gdańsku zagrają towarzysko z Finlandią, a następnie będą gościć rywali z Ligi Narodów. W Gdańsku – Włochów (11 października), a we Wrocławiu – Bośniaków (14 października).

Również trzy mecze zaplanowano w listopadzie. 11 listopada na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany zostanie mecz towarzyski z Ukrainą. Następnie kadra poleci do Włoch na rewanż z Włochami (15 listopada), a potem jeszcze raz wróci na Śląsk na rewanż z Holandią (18 listopada).

Wszystkie mecze zaczną się o 20:45 polskiego czasu. Zapowiada się bardzo napięta, ale i niezwykle interesująca dla fanów futbolu jesień!

 

Wszystkie mecze reprezentacji Polski w 2020 roku:

4 września

Holandia vs Polska (Liga Narodów, Amsterdam)

7 września

Bośnia i Hercegowina vs Polska (Liga Narodów)

7 października

Polska vs Finlandia (towarzyski, Gdańsk)

11 października

Polska vs Włochy (Liga Narodów, Gdańsk)

14 października

Polska vs Bośnia i Hercegowina (Liga Narodów, Wrocław)

11 listopada

Polska vs Ukraina (towarzyski, Chorzów)

15 listopada

Włochy vs Polska (Liga Narodów)

18 listopada

Polska vs Holandia (Liga Narodów, Chorzów)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*