Kurek, Drzyzga, Muzaj – trzej „królowie plaży” w reprezentacji Polski

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski siatkarzy drugie zgrupowanie w Spale rozpoczęła od turniejów siatkówki plażowej. Luźną rywalizację wygrali Fabian Drzyzga i Maciej Muzaj, którzy zostali mianowani nowymi „królami plaży” przez selekcjonera Vitala Heynena.

Po kilku dniach przerwy polscy siatkarze wrócili do Spały na drugie zgrupowanie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Będą na nim przygotowywać się do meczów towarzyskich z Niemcami, które rozegrają 22 i 23 lipca w Zielonej Górze.

Na razie mają za sobą dwa turnieje, ale w siatkówkę plażową. To pomysł na integrację autorstwa Vitala Heynena, który zaproponował już na poprzednim zgrupowaniu. Wtedy „królem plaży” okazał się Bartosz Kurek. Atakujący polskiej kadry uzbierał najwięcej punktów we wszystkich spotkaniach, w których gra się w składach dwóch na dwóch.

Tym razem Kurek musiał uznać wyższość kolegów. We wtorek zdetronizował go Fabian Drzyzga, a w środę Maciej Muzaj. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że Muzaj i Kurek to bezpośredni rywale do gry na pozycji atakującego (choć ten drugi może również grać jako przyjmujący).

„Trzecim królem plaży, po Kurku i Drzyzdze został Muzaj! Schodzimy z piasku i od jutra zaczynamy treningi w hali” – napisał na Twitterze selekcjoner mistrzów świata, który zawsze dba o dobrą atmosferę w kadrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*