5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Siłownia jest miejscem, w którym możemy kompleksowo zająć się swoją sylwetką i formą. Profesjonalne wyposażenie siłowni daje nam bowiem niezwykle szerokie spektrum możliwości w zakresie treningu. Czasami jednak tak duży wybór sprawia, że nie wiadomo, jakie ćwiczenia i jakie urządzenia wybrać. Dzisiaj postanowiliśmy polecić po jednym ćwiczeniu na dolne i górne partie ciała oraz ćwiczenia aerobowe, cardio i funkcjonalne, które po prostu pokochasz. Zapraszamy!

1. Ćwiczenie na górne partie ciała

Jednym z najbardziej uniwersalnych ćwiczeń na górne partie ciała jest wyciskanie sztangi. Ćwiczenie to można robić na dwa sposoby. Pierwszym jest wyciskanie sztangi na stojąco, do czego potrzebna jest nam sztanga i trochę miejsca. Drugim jest wyciskanie sztangi na leżąco. W tym celu można skorzystać ze stanowiska wolnych ciężarów, jakie znajdują się praktycznie w każdej siłowni. Obejmują one ławkę do ćwiczeń ze stojakiem na sztangę. Ćwiczenie to warto na początku wykonywać pod okiem trenera.

2. Ćwiczenie na dolne partie ciała

Jednym z najlepszych ćwiczeń na dolne partie ciała jest wypychanie suwnicy. Tego typu ćwiczenie należy wykonywać na specjalnie do tego przeznaczonej maszynie. Wyciskanie suwnicy jest doskonałym treningiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przy mniejszym obciążeniu pozwala pięknie kształtować dolne partie ciała (pośladki, uda i łydki), a przy większym rozbudowywać ich masę mięśniową.

3. Ćwiczenie aerobowe

Trening aerobowypolega na wykonywaniu ćwiczeń ze średnią intensywnością, gdzie tętno oscyluje w okolicach wartości wynoszącej 120-140 uderzeń serca na minutę. Świetnym sposobem na realizację tego typu treningu są ćwiczenia wykorzystujące profesjonalne wyposażenie siłowni, które stanowią maszyny eliptyczne, czyli nieco większe orbitreki. Nie dość, że zwiększają one metabolizm, co pozwala na efektywne spalanie kalorii, to dodatkowo angażują zarówno dolne, jak i górne partie mięśni, co pozwala skutecznie kształtować piękną sylwetkę.

4. Ćwiczenia cardio

Trening cardio jest intensywnym ćwiczeniem wydolnościowym, które skutecznie poprawia naszą kondycję i zwiększa przemianę materii. A to z kolei służy utracie zbędnych kilogramów. Trening cardio od aerobowego różni się właściwie tylko intensywnością, która w przypadku tego pierwszego jest po prostu większa. Doskonałym ćwiczeniem, które pozwala w łatwy sposób osiągnąć taką intensywność, jest bieżnia. Przy czym warto tutaj zaznaczyć, że bieganie na bieżni jest o wiele bezpieczniejsze niż bieganie w terenie. Bieżnia bowiem zapewnia naszym stawom odpowiednią amortyzację, nie mówiąc już o zniwelowaniu możliwości odniesienia kontuzji z powodu nierówności terenu.

5. Ćwiczenie na sprawność ogólną

Ćwiczenia na sprawność to przede wszystkim trening funkcjonalny. Istnieje tutaj wiele ćwiczeń, jednak tym, które należy do najbardziej uniwersalnych i angażujących równocześnie wiele partii mięśni głębokich, należy plank, czyli podpora przodem, nazywana potocznie deską. Jest to doskonałe ćwiczenie stabilizujące. I nie jest potrzebne do jego wykonania profesjonalne wyposażenie siłowni. Można je bowiem wykonać także w domu, jednak warto najpierw poćwiczyć je pod okiem instruktora na siłowni, ponieważ źle zrobione ćwiczenie nie tylko nie przyniesie efektów, ale może nam nawet zaszkodzić.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*