Australian Open przełożone. Znamy nowy termin!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open został przełożony o kilka tygodni w związku z pandemią koronawirusa – dowiedziały się lokalne media. Impreza w Melbourne zacznie się nie 18 stycznia, lecz w poniedziałek 8 lutego. Mają jej towarzyszyć liczne obostrzenia.

Australian Open 2021 miał potrwać od 18 do 31 stycznia, ale od jakiegoś czasu spekulowało się, że turniej zostanie przełożony, by organizatorzy mieli czas na przygotowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego. W związku z zasadami panującymi w Australii zawodnicy będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę po przylocie. Gdyby zachowano pierwotny termin, musieliby dotrzeć do Melbourne już w połowie grudnia, by potem przygotować się do gry. Na to nie zgodziły się jednak władze stanu Wiktoria, stąd decyzja o przesunięciu imprezy o kilka tygodni.

Na razie są to doniesienia nieoficjalne, ale tamtejsze gazety – „The Age” i „Daily Telegraph” – dotarły do listu, który dyrektor turnieju, Craig Tiley, rozesłał do tenisistów. Zamierza on sprowadzić wszystkich uczestników na miejsce czterema czarterowymi lotami pomiędzy 15 i 17 stycznia. Następnie spędzą dwa tygodnie w hotelu na kwarantannie. W tym czasie przejdą cztery testy na obecność koronawirusa. Jeśli pierwszy test da wynik negatywny, będą mogli trenować w parach. Po trzech kolejnych treningi będą możliwe w grupach czteroosobowych.

Zawodnicy będą mogli opuszczać swoje pokoje na pięć godzin na dobę, by poćwiczyć na korcie lub na siłowni i zjeść posiłek. Większą swobodę mają zyskać po kwarantannie, po 1 lutego. „W trakcie izolacji wszyscy zawodnicy będą musieli przestrzegać ścisłego reżimu sanitarnego. Po jej zakończeniu będą natomiast mogli udać się wszędzie tam, gdzie będą chcieli” – napisał Tiley w komunikacie. Wtedy też będzie można ruszać z turniejem.

Nadal nie wiadomo, co z kwalifikacjami i jak będzie wyglądać kalendarz ATP i WTA na początku nowego sezonu. Pewni miejsca w drabince głównej Australian Open są Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz. Tytułu bronią Sofia Kenin i Novak Djoković.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*