Boks zawodowy: Tyson Fury vs Deontay Wilder 3 – podano nowy termin hitowej walki!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Organizatorzy trzeciej walki Tyson Fury vs Deontay Wilder o tytuł mistrza świata WBC potwierdzili oficjalnie, że wyczekiwany pojedynek odbędzie się w sobotę 9 października. Pierwotnie był on zaplanowany na 24 lipca. Na tej samej gali Polak Adam Kownacki stanie do rewanżu z Robertem Heleniusem.

Tyson Fury vs Deontay Wilder 3: Wielka trylogia zakończy się jesienią

Deontay Wilder (42-1, 41 KO) już dwukrotnie walczył z Tysonem Fury’m (30-0, 21 KO). W grudniu 2018 roku sędziowie ogłosili remis (115:111 Wilder, 114:112 Fury oraz 113:113), natomiast w rewanżu, w lutym 2020 roku, Brytyjczyk pokonał Amerykanina przed czasem i zdobył pas mistrza świata federacji WBC.

Trzecia, kasowa walka miała odbyć się 24 lipca w Las Vegas. Galę jednak przełożono, bo test na obecność koronawirusa u Fury’ego dał wynik pozytywny. Zakażone zostały również trzy osoby z jego obozu. Przypomnijmy, że „Król Cyganów” nie przyjął drugiej dawki szczepionki.

W czwartek poinformowano oficjalnie, że nowy termin pojedynku to 9 października.

„Tyson jest charakternym człowiekiem i wiem, jak bardzo jest sfrustrowany, że nie może walczyć w tym miesiącu. To dla niego wstyd, że ktoś taki jak on przegrał walkę z Covidem. Ten dodatkowy czas, jaki otrzymał na przygotowania, sprawi, że będzie lepszy niż kiedykolwiek wcześniej i potwierdzi, że jest numerem jeden na świecie w wadze ciężkiej” – powiedział jego menedżer, Frank Warren.

Na tej samej gali dojdzie do rewanżowego pojedynku Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). Obaj czekają na powrót do ringu od marca 2020 roku, kiedy to Fin niespodziewanie znokautował Polaka.

Kiedy i gdzie walka Michała Cieślaka z Mairisem Briedisem? Znamy szczegóły!

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu drugą szansę powalczenia o tytuł mistrzowski dostanie także Michał Cieślak (21-1, 15 KO). Polak to obowiązkowy pretendent do pasa federacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Jego posiadaczem jest Łotysz Mairis Briedis (27-1, 19 KO).

„Mamy przed sobą obowiązkową obronę pasa IBF z Michałem Cieślakiem. Do tej walki dojdzie w okolicy września” – powiedział promotor Briedisa, Kalle Sauerland. Reprezentujący Polaka Zbigniew Ratyński dodał, że starcie odbędzie się prawdopodobnie 25 września w Polsce. Według dziennikarza TVP Sport, Piotra Jagiełło, możliwa lokalizacja to trójmiejska Ergo Arena.

Na zdjęciu wyróżniającym: rewanżowy pojedynek Tyson Fury vs Deontay Wilder; foto: Al Bello / Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*