Akcesoria pomocne w obserwacji zwierząt

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obserwacje zwierząt w ich naturalnym środowisku to bez wątpienia wyjątkowe przeżycie. Jak się jednak odpowiednio przygotować do takich obserwacji? Dowiedz się, które akcesoria i gadżety mogą okazać się pomocne.

Lornetka do obserwacji zwierząt

Jednym z najbardziej podstawowych sprzętów do obserwacji zwierząt są lornetki. Dzięki nim będziesz w stanie dostrzec to, co niewidoczne gołym okiem. Podczas obserwowania zwierząt w ich środowisku naturalnym jest to niezwykle ważne. Jaką więc lornetkę wybrać? Jeśli jesteś początkującym obserwatorem, to z pewnością wystarczy Ci model uniwersalny. Tego typu lornetki bez problemu użyjesz także w innych sytuacjach. Taką wielozadaniowością i uniwersalnością cechują się zazwyczaj lornetki 8×42. Warto także zdecydować się na model wodoodporny  i z dobrej jakości optyką pokrytą wielowarstwowo powłokami antyodblaskowymi.

Jeśli zależy Ci na sprzęcie nieco bardziej profesjonalnym, to możesz wybrać zakup lornetki przystosowanej konkretnie do obserwacji przyrody. Takie lornetki charakteryzują się lepszymi parametrami, dzięki czemu umożliwią Ci obserwację nawet wyjątkowo płochliwych, niebezpiecznych, lub małych zwierząt. Profesjonalny sprzęt do obserwacji charakteryzuje się dużym powiększeniem i jasną optyką, często jest także wyposażony w wygodny statyw.

Noktowizja i termowizja

Wybierając się na obserwacje zwierząt, zwłaszcza te nocne, należy zaopatrzyć się również w sprzęt noktowizyjny, taki jak lunety noktowizyjne, nasadki noktowizyjne, czy monokulary noktowizyjne. Dzięki takim profesjonalnym sprzętom będziesz w stanie podziwiać nocne życie zwierząt nawet w mało sprzyjających warunkach. Jak działa taki sprzęt? Akcesoria noktowizyjne przetwarzają jak największą ilości informacji z minimalnej ilości światła, a gdy panuje całkowita ciemność, mogą również generować podczerwień. 

Jeszcze bardziej wyspecjalizowanym urządzeniem jest termowizja. Pozwala ona na obserwacje zwierząt nawet w miejscach wyjątkowo ciemnych i zalesionych. To prawdziwy agent do zadań specjalnych. Jak więc działa termowizja? Jest to nic innego jak urządzenie opierające się na promieniowaniu podczerwonym. Termowizor rejestruje ciepło pochodzące od obserwowanego zwierzęcia, dzięki czemu pozwala Ci na dostrzeżenie go nawet w ciemności.

Zdj. główne: Thomas McPherson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*