HME Toruń 2021: Trzy Polki w półfinałach na 800 m!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna edycja Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce póki co przebiega bardzo pomyślnie dla startujących w czempionacie Polek. Do sobotnich biegów półfinałowych na 800 m awans uzyskały Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice), Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów) oraz Angelika Cichocka (SKLA Sopot).

W ostatnim czasie nasze reprezentantki zmagały się z uciążliwymi urazami, w związku z czym lwią część czasu wypełniały im nie intensywne treningi na bieżni, lecz żmudna rehabilitacja. Przy okazji HME w Toruniu zawodniczki biegające z orzełkiem na piersi swoimi występami udowadniają jednak, że wszelkie problemy ze zdrowiem stanowią już dla nich zamknięty rozdział, a one same są bardziej zdeterminowane i głodne sukcesów niż kiedykolwiek.

Jóźwik i Wielgosz w pięknym stylu wygrały swoje serie, a lekkoatletka trenująca na co dzień w CWKS Resovii Rzeszów pobiła nawet swój życiowy rekord, osiągając imponujący czas 2.02,79. Wysiłki Cichockiej wystarczyły natomiast na zajęcie drugiego miejsca, choć do zwycięstwa zabrakło jej bardzo niewiele. Pierwsza Christina Hering wyprzedziła bowiem naszą reprezentantkę o… trzy tysięczne sekundy. Ostatecznie całe polskie trio uzyskało awans do półfinałów, które zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00.

Polskie biegaczki nie są anonimowymi postaciami na międzynarodowej scenie lekkoatletycznej. Angelika Cichocka przed niespełna pięcioma laty triumfowała na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie, Anna Wielgosz to m.in. uczestniczka półfinału Mistrzostw Świata 2019, zaś Joanna Jóźwik może poszczycić się znakomitym rezultatem na największej i najbardziej prestiżowej imprezie sportowej na świecie – Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016 zakończyła na wysokim, piątym miejscu.

Foto wyróżniające: Mardetanha / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*