Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrają charytatywny mecz podczas turnieju w Gdyni!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Cykl WTA wraca do Polski! Turniej rangi WTA 250 w Gdyni uświetni charytatywny występ duetu najlepszych polskich tenisistów, czyli Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza – zapowiedział dyrektor imprezy Marcin Matkowski w rozmowie z TVP Sport.

Iga Świątek to świeżo koronowana mistrzyni turnieju WTA 1000 w Rzymie. To jej trzeci seniorski, indywidualny triumf tej rangi po zwycięstwach w Adelajdzie i w wielkoszlemowym Roland Garros 2020. Pozwoliło jej to awansować na dziewiąte miejsce w rankingu WTA, najwyższe w karierze.

Również Hubert Hurkacz zaliczył w tym tygodniu niewielki awans w rankingu ATP (z 19. na 18. miejsce), choć on akurat skreczował w Rzymie już w pierwszej rundzie. Wygrał arcymistrz Rafael Nadal.


Mecz charytatywny Iga Świątek – Hubert Hurkacz: kiedy i gdzie?

Już niedługo dwoje najlepszych polskich tenisistów zaprezentuje się przed rodzimą publicznością. Potwierdził to Marcin Matkowski, dyrektor turnieju WTA 250 w Gdyni, który ma się odbyć w połowie lipca. To powrót imprezy tej rangi do Polski po kilku latach przerwy.

Świątek nie będzie mogła zagrać w całym turnieju, bo w tym czasie wyleci do Tokio, aby walczyć o medal Igrzysk Olimpijskich. Ale wcześniej, 13 lipca, spotka się z Hurkaczem w Gdyni i rozegra mecz pokazowy.

Zagrają w mikście. Czy przeciwko sobie, czy razem – to jeszcze zostanie ustalone. Udział wezmą jeszcze dwie inne osoby, których nazwiska podamy w najbliższym czasie. Chcemy, żeby ten dzień był „piknikiem tenisowym” dla młodzieży. Dla dzieci możliwość spotkania się z Igą i Hubertem, to niesamowite przeżycie – tłumaczył Matkowski w rozmowie z TVP Sport.

Wydarzeniu ma również towarzyszyć aukcja charytatywna, w której będzie można wylicytować sparing z Igą i Hubertem w formie tie-breaka do siedmiu punktów. „Mecz pokazowy zostanie przeprowadzony na korcie centralnym, specjalnie na tę okazję. Potraktujemy go jako otwarcie turnieju WTA” – zapowiada Matkowski, w przeszłości znakomity deblista.

Mecz charytatywny Iga Świątek – Hubert Hurkacz: gdzie obejrzeć?

Na turnieju WTA Gdynia 2021 na trybunach pojawią się kibice. Ilu? To zależy od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Kto nie będzie mógł kupić biletów i pojawić się w Gdyni, będzie miał możliwość obejrzenia spotkania w telewizji. Transmisję z pokazowego meczu Iga Świątek – Hubert Hurkacz ma przeprowadzić we wtorek 13 lipca stacja TVP Sport.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: Mark Brake / Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*