Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato i wakacje już za pasem, czas więc zadbać o formę! Po zimie, spędzonej głównie w domu powrót do aktywności fizycznej nie jest łatwy, jednak wysokie temperatury  energetyzujące słońce za oknem skutecznie motywują do tego, żeby poćwiczyć. Najbardziej problematyczną częścią ciała, jeśli chodzi o gromadzenie się tkanki tłuszczowej, jest u wielu osób brzuch. W tych okolicach bardzo łatwo odkłada się tłuszcz, który później trudno zgubić. Podpowiadamy, jak wyrzeźbić mięśnie brzucha! 

Dieta i deficyt kaloryczny   

Jeśli na brzuchu masz za dużo tkanki tłuszczowej, podstawą do jej spalenia jest dieta. Same ćwiczenia, bez zmiany nawyków żywieniowych oraz stylu życia dadzą niewielkie efekty. Aby odchudzanie i rzeźbienie sylwetki było skuteczne, musi być połączone ze zdrowym sposobem odżywiania. 

Żeby przestać tyć i zauważyć w lustrze różnicę w swoim wyglądzie, konieczne jest wprowadzenie deficytu kalorycznego. Polega on na zmniejszeniu dziennej dawki przyswajanych kalorii o 200 do 500 kcal. Deficyt należy wprowadzać powoli i stopniowo, aby nie sprowokować reakcji obronnej organizmu, który zacznie z jeszcze większą intensywnością magazynować tłuszcz. Oprócz deficytu, który wpłynie na Twoją wagę, warto też wprowadzić wspomaganie organizmu w budowaniu mięśni. Odżywka BCAA to kompleks białek i niezbędnych aminokwasów, które są głównym budulcem tkanki mięśniowej i pomagają ją rozbudowywać.    

Suplementy na odchudzanie   

Niezbędne do odsłonięcia i wyrzeźbienia mięśni brzucha jest pozbycie się tkanki tłuszczowej. Za spalanie kalorii w organizmie podczas codziennych czynności, a nawet podczas snu, odpowiedzialny jest metabolizm. Jeśli odpowiednio wesprzesz go suplementami, Twój organizm zacznie spalać więcej kalorii, a dzięki temu szybciej schudniesz. Spalacze tłuszczu często zawierają takie składniki, jak zielona herbata, kapsaicyna czy imbir. Te składniki rzeczywiście pomagają w szybszej przemianie materii, dlatego oprócz przyjmowania suplementów warto także wprowadzić je do swojej codziennej diety. Inne boostery metabolizmu to: kawa, jabłka, siemię lniane, awokado, napary z mniszka lekarskiego i pokrzywy.     

Treningi na płaski brzuch   

W końcu, po omówieniu podstaw diety, pora omówić aspekt ćwiczeń fizycznych. Bez treningu na spalanie i budowanie masy mięśniowej niestety nie osiągniesz efektu sześciopaka na brzuchu. Tradycyjne ćwiczenia na różne partie brzucha dobrze sprawdzą się na początek, żeby wzmocnić mięśnie i przygotować je na dalsze treningi. Możesz zacząć od różnych wariacji na temat brzuszków, nożyc czy skrętów tułowia. W ten sposób uaktywnisz i pobudzisz mięśnie brzucha do działania. Pamiętaj jednak, że nie tylko typowe ćwiczenia na brzuch pomogą Ci wyrzeźbić sylwetkę. Napięcie mięśni brzucha jest konieczne właściwie przy wszystkich ćwiczeniach kardio, dlatego porządna rozgrzewka i trening całego ciała również wesprze Twoją walkę o płaski, umięśniony brzuch.   

Nie zapominaj o tym, że każde ciało jest inne i to, co można zaobserwować w reklamach czy na Instagramie, to sztucznie wykreowane sylwetki, tworzone w programach do retuszu zdjęć. Organizm w różny sposób i w różnym tempie spala tkankę tłuszczową, a miejsca, w których najłatwiej wypracować mięśnie są uwarunkowane genetycznie. Z tego powodu jedni mogą mieć idealny sześciopak w kilka tygodni, a inni pracują na niego latami. Dbaj o sylwetkę przede wszystkim dla siebie i swojego zdrowia, a nie w pogoni za nienaturalnymi kanonami “piękna”. 

Fot. Jonathan Borba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*