Jest kadra na MŚ siatkarek. Mamy jedną niespodziankę!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polek w siatkówce, zaprezentował skład na mistrzostwa świata, które Polska współorganizuje z Holandią. W składzie pewne zaskoczenie!

Biało-czerwone w pierwszej fazie turnieju zmierzą się z reprezentantkami Turcji, Dominikany, Korei, Tajlandii oraz Chorwacji. Polki nie stoją najwyżej w rankingu, są dopiero na dwunastym miejscu w rankingu FIVB. To oznacza, że muszą naprawdę solidnie przygotować się do nadchodzących rozgrywek. Kogo wybrał Lavarini? 

Kto znajdzie się w składzie?

Do narodowej reprezentacji weszło piętnaście zawodniczek: 

  • rozgrywające: Joanna Wołosz oraz Katarzyna Wenerska; 
  • środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel i Kamila Witkowska;
  • przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, a także Olivia Różański i Weronika Szlagowska;
  • atakujące: Monika Gałkowska i Magdalena Stysiak.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na zespół atakujących – Magdalenę Stysiak, która pomimo ostatniej dość poważnej kontuzji kolana zdołała powrócić do zespołu. Z pewnością będzie to duże wsparcie dla drużyny. 

Druga z zawodniczek, Monika Gałkowska, to wschodząca gwiazda. Zeszły sezon rozpoczynała w Kaliszu. Zakończyła natomiast w słonecznych Włoszech w zespole Bartoccini Fortinfissi Perugia.

12019/pixabay.com

Nieobecne zawodniczki 

Niemałe zaskoczenie natomiast wzbudziło niewybranie do składu siatkarek takich jak chociażby: Malwina Smarzek, Ola Gryka, Magda Jurczyk, Alicja Grabka czy Monika Fedusio. 

Największe emocje wzbudziło szczególnie odsunięcie Malwiny Smarzek, którą wiele osób chciało zobaczyć na boisku. Trener zbywał jednak dziennikarzy krótkimi odpowiedziami. Próbowano ustalić bezpośrednią przyczynę, lecz ani menedżer, ani zawodniczka, ani jej bliscy nie chcą nic powiedzieć. 

Nawet jeżeli w ostatnim sezonie Ligi Narodów Polki nie zabłysnęły, to jednak należy pamiętać, że Smarzek znacznie wspomogła awans reprezentacji na mistrzostwach w 2015 roku. 

Kto będzie przeciwnikiem Polek?

Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się 23 września i potrwają do 11 października. Tytułu będą bronić Serbki, ale na ziemi polskiej i holenderskiej. U nas rozgrywki odbędą się w Gdańsku oraz Łodzi. 

Uczestnikami turnieju są reprezentacje: Polski, Serbii, Holandii, Włoch, Niemiec, Belgii, Czech, Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Bułgarii, Turcji, Chin, Japonii, Korei Południowej, USA, Kanady, Brazylii, Kazachstanu, Tajlandii, Argentyny, Kolumbii, Portoryko, Dominikany i Kamerunu. 

Polska startowała z koszyka drużyn rozstawionych jako gospodarz i wylosowała wspomniane: Turcję, Dominikanę, Koreę, Tajlandię oraz Chorwację. Polki w grupie B niestety faworytkami nie są, to miejsce zajmuje Turcja. Z pewnością biało-czerwone mogą jednak powalczyć, bo najsłabszym zespołem w tym zestawieniu również nie są. 

Jeżeli natomiast mówić o faworytach całego turnieju, to z pewnością zaliczają się do nich Turcja, Serbia oraz Włochy. 

Zdj. główne: v

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*