Transfer Deadline Day 2022 – nowe kluby reprezentantów Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatni dzień letniego okna transferowego dobiegł końca. Piłkarscy kibice jak co roku byli świadkami wielu emocjonujących, a niekiedy także niespodziewanych ruchów. Na zmianę klubu zdecydowali się m.in. stoperzy reprezentacji Polski.

Jan Bednarek (Southampton FC → Aston Villa)

Pomimo że temat przenosin Jana Bednarka do Aston Villi wisiał w powietrzu już od jakiegoś czasu to na oficjalne potwierdzenie transferu przyszło nam poczekać właściwie do ostatnich chwil okna. The Villans pozyskali polskiego stopera z Southampton na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Były zawodnik Lecha Poznań ma stanowić zastępstwo dla kontuzjowanego Diego Carlosa, który wypadł z gry na dziewięć miesięcy. Na Villa Park Bednarka przywita kolega z reprezentacji, Matty Cash – dzięki temu aklimatyzacja 26-latka z pewnością przebiegnia bez najmniejszych problemów.

Michał Helik (Barnsley FC → Huddersfield Town)

Barnsley spadło w minionym sezonie do Football League 1, a Czesław Michniewicz ostrzegł Michała Helika, że występując na trzecim poziomie rozgrywkowym zamknie on sobie drogę na mundial w Katarze. W związku z powyższym polski obrońca podczas okna transferowego poszukiwał wyjścia z klubu.

Znalazł je dopiero ostatniego dnia, a jego nowym przystankiem w karierze zostało Huddersfield Town, grające obecnie w Championship. Helik podpisał trzyletni kontrakt, zaś kwoty transferu definitywnego nie podano jeszcze do informacji publicznej.

zdj. główne: Peter Glaser/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*