Jorge Felix z Piasta Gliwice najlepszym piłkarzem sezonu w PKO Ekstraklasie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koniec sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie to czas przyznawania indywidualnych wyróżnień. Drugi rok z rzędu najlepszym piłkarzem całej ligi wybrano zawodnika Piasta Gliwice. Najwięcej statuetek zgarnęli jednak przedstawiciele Legii Warszawa.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się uroczysta gala wieńcząca sezon PKO Ekstraklasy. Dlatego laureatów indywidualnych nagród ogłoszono w mediach społecznościowych tuż po zakończeniu rozgrywek. Przypomnijmy, że mistrzem Polski została Legia Warszawa przed Lechem Poznań i Piastem Gliwice.

Choć Piast nie obronił mistrzostwa, to drugi rok z rzędu jego zawodnika wybrano najlepszym piłkarzem sezonu. Przed rokiem nagroda trafiła do Ekwadorczyka Joela Valencii, a teraz do Hiszpana Jorge Felixa, który przez cały sezon strzelił 16 goli i zaliczył cztery asysty.


Co ciekawe, po raz pierwszy doszło do sytuacji, w której piłkarz sezonu nie został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Wszystko dlatego, że na piłkarza sezonu głosują inni zawodnicy, a pozostałe wyróżnienia przyznaje kapituła PKO Ekstraklasy złożona z dziennikarzy i ekspertów. Uznali oni, że najlepszym bramkarzem był Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk), najlepszym obrońcą Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), najlepszym pomocnikiem Domagoj Antolić (Legia), a najlepszym napastnikiem Christian Gytkjaer (Lech Poznań).

Kapituła wybrała także najlepszego trenera – został nim szkoleniowiec mistrzów kraju, Aleksandar Vuković – oraz najlepszego młodzieżowca. Ten tytuł trafił do Michała Karbownika, również gracza Legii.


https://www.facebook.com/LegiaWarszawa/posts/10160230382589578

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*