Kamil Szeremeta stanie do walki z Gołowkinem o pasy mistrza świata!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejny polski pięściarz stanie przed wielką szansą wywalczenia tytułu mistrza świata w boksie zawodowym. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta skrzyżuje rękawice ze słynnym Giennadijem Gołowkinem, a stawką pojedynku będą mistrzowskie pasy federacji IBF i IBO w wadze średniej.

O tym pojedynku mówiło się od dawna, ale wstępne daty były raz po raz przekładane. W końcu oficjalny termin podał na Twitterze brytyjski promotor Eddie Hearn. „Giennadij Gołowkin 18 grudnia przejdzie do historii bijąc rekord 21. walką o obronę pasa mistrza świata przeciwko obowiązkowemu pretendentowi IBF, Kamilowi Szeremecie” – napisał.

To będzie jedna z najważniejszych walk w historii polskiego boksu, wszak „GGG” to żywa legenda „szermierki na pięści”. Stoczył w karierze 42 zawodowe walki – wygrał 40, z czego aż 35 przez nokaut! Jedyny remis i porażkę poniósł w głośnych starciach z Meksykaninem Saúlem „Canelo” Álvarezem. Kazach ma 38 lat, a w rankingu kategorii średniej serwisu BoxRec zajmuje drugie miejsce, jedynie za wspomnianym Alvarezem.

Szeremeta – mistrz Europy z 2018 roku – zajmuje w tym zestawieniu 25 miejsce. W karierze zawodowej stoczył 21 walk, z których pięć wygrał przez nokaut i nie poniósł żadnej porażki. Nigdy nie walczył jednak z rywalem pokroju Gołowkina. Doświadczony „GGG” będzie zatem zdecydowanym faworytem.

Zawodnicy mają niewiele czasu na przygotowanie się do grudniowego starcia. Co ciekawe, zaledwie sześć dni wcześniej ważną walkę z Lawrencem Okoliem stoczy Krzysztof Głowacki, a obaj pięściarze mają tego samego trenera – Fiodora Łapina. Starcie Szeremeta vs Gołowkin prawdopodobnie odbędzie się w Los Angeles.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*