Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce odwołane!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o odwołaniu tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. To pokłosie koronawirusa, który zmusił Chiny do wycofania się z organizacji jakichkolwiek imprez sportowych do końca bieżącego roku.

Działacze FIVB z pewnością nie byli przygotowani na taki scenariusz, bowiem organizację trzech kolejnych edycji KMŚ powierzyli właśnie Chińczykom. Decyzję o odwołaniu jesiennego turnieju Światowa Federacja Siatkówki motywuje jednak kwestiami bezpieczeństwa oraz… obawą o ewentualną frekwencję. Pod koniec października ma się natomiast rozpocząć ponowny proces składania ofert przez federacje zainteresowanie goszczeniem w 2021 roku najlepszych klubowych zespołów na świecie. Spekuluje się, że największe szanse na to mają Włosi.

„W świetle globalnej pandemii COVID-19 i późniejszej niepewności co do podróży i frekwencji fanów, FIVB zdecydowała się nie organizować edycji wydarzenia w 2020 roku. FIVB zobowiązuje się do zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia światowej rodziny siatkówki i zamierza ogłosić zaproszenie do składania ofert na edycję 2021 do końca października 2020 roku” – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej FIVB.

Poprzednią edycję Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn wygrała naszpikowana gwiazdami Cucine Lube Civitanova, z Mateuszem Bieńkiem w składzie. W decydującej potyczce mistrz Italii pokonał brazylijską Sadę Cruzeiro 3:1. Wśród zespołów kobiecych triumfowała ekipa Imoco Volley Conegliano.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*