Kolarstwo: Tao Geoghegan Hart zwycięzcą Giro d’Italia 2020!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filippo Ganna z grupy Ineos wygrał ostatni, sprinterski etap tegorocznego Giro d’Italia. W klasyfikacji generalnej słynnego wyścigu triumfował jego drużynowy kolega, Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart.

To była wyjątkowa edycja włoskiego touru. Wyjątkowa, bo zorganizowana nie w maju, a w październiku. Z powodu pandemii koronawirusa kolarze i ich zespoły musiały przestrzegać wielu obostrzeń. Była to również edycja niezwykle pasjonująca. Każdy etap dostarczył kibicom wielu emocji i do ostatniego dnia nie było wiadomo, kto wygra. Przed niedzielną „czasówką” Tao Geoghegan Hart (Ineos) i Jai Hindley (Team Sunweb) mieli dokładnie identyczny czas.

Na 16-kilometrowy etap ulicami Mediolanu wyjechali jako ostatni. Hart był lepszy o blisko 40 sekund. Z czasem 18 minut i 14 sekund zajął 13. miejsce, ale najważniejsze, że wygrał klasyfikację generalną. To największy sukces w karierze 25-letniego Brytyjczyka.

„Czasówkę” wygrał jego kolega z teamu, Filippo Ganna (17 minut i 16 sekund). Włoch w tegorocznym Giro był najlepszy aż na czterech etapach. W niedzielę 9. miejsce zajął Kamil Gradek, a 15. Maciej Bodnar. Rafał Majka, który długo walczył o końcowy triumf, osłabł w drugiej części Giro i skończył je ostatecznie na 12. pozycji, najsłabszej w historii jego startów.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*