Liga Mistrzów zmienia format! UEFA podała nowe terminy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ostatni mecz w piłkarskiej Lidze Mistrzów rozegrano 11 marca. W środę UEFA (Europejska Unia Piłkarska) poinformowała, w jaki sposób najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki zostaną dokończone. Champions League przybierze zupełnie nowe oblicze.

Liga Mistrzów powróci 7 i 8 sierpnia. W tych dniach dokończone zostaną zaległe mecze 1/8 finału. UEFA nie zdecydowała jeszcze, czy odbędą się one na stadionach gospodarzy, czy też na neutralnych obiektach.

Wiadomo natomiast, że gdy poznamy finałową ósemkę, spotka się ona w jednym miejscu. Od 12 sierpnia w Lizbonie trwać będzie finałowy turniej Final Eight. To zupełnie nowa formuła, którą wymusił koronawirus. Skoszarowanie piłkarzy w jednym miejscu pozwoli w dużym stopniu odseparować ich od świata zewnętrznego, a rozegranie wszystkich meczów na jednym stadionie (Estadio da Luz w stolicy Portugalii) ułatwi logistykę i sprawne dokończenie rozgrywek.

Wyjątkowo w tym roku ćwierćfinały i półfinały Ligi Mistrzów nie będą rozegrane w formie dwumeczu. Neutralny grunt sprawia, że do wyłonienia zwycięzców wystarczą pojedyncze mecze. Finał UEFA Champions League zaplanowano na 23 sierpnia.

Pierwotnie finał tegorocznej Champions League miał się odbyć w Stambule. Po nowych ustaleniach turecka metropolia będzie gościć finalistów w kolejnej edycji, a więc w 2021 roku.

Szanse na wygranie Ligi Mistrzów w tym sezonie mają jeszcze: Paris Saint-Germain, Real Madryt, Manchester City, Atalanta Bergamo, Atlético Madryt, Chelsea FC, Bayern Monachium, Olympique Lyon, Juventus Turyn, RB Lipsk, SSC Napoli i FC Barcelona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*