Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021: Znamy kalendarz turnieju!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) podała kalendarz tegorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Wiemy już zatem, kiedy rywalizację rozpocznie reprezentacja Polski i gdzie rozegra się walka o medale.

Siatkarskie mistrzostwa Europy 2021 będą organizowane przez cztery kraje. Mecz otwarcia odbędzie się 1 września w Tampere w Finlandii i w tym mieście grać będą zespoły z grupy C, w tym właśnie reprezentacja Finlandii. Grupa A (w tym Polska) będzie rywalizować od 2 do 8 września w Katowicach. Grupa B (z udziałem Czech) – od 3 do 9 września w Ostrawie, zaś grupa D (z udziałem Estonii) – od 2 do 9 września w Tallinnie.

Mecze 1/8 finału z udziałem drużyn z grup A i C rozegrane zostaną w Gdańsku 11 i 12 września, a najlepsze zespoły z grup B i D zmierzą się 12 i 13 września w Ostrawie. Również ćwierćfinały odbędą się w Gdańsku (14 września) i Ostrawie (15 września).

Od półfinałów rywalizacja przeniesie się już wyłącznie do Polski, a konkretnie do Katowic. W słynnym Spodku obejrzymy półfinały (18 września) oraz finał, a także mecz o trzecie miejsce (19 września).

W EuroVolley 2021 wystąpią 24 zespoły. Na razie pewne kwalifikacji są Polska, Czechy, Finlandia, Estonia, Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włoch, Ukraina, Niemcy, Belgia, Bułgaria, Turcja, Łotwa i Macedonia Północna. Macedończycy zapewnili sobie promocję do turnieju w styczniu – jako jeden z pięciu najlepszych zespołów z drugich miejsc eliminacji. Pozostałych ośmiu finalistów wyłonią cztery turnieje kwalifikacyjne, które odbędą się w maju.

Przed dwoma laty mistrzostwa też organiowały cztery kraje: Belgia, Francja, Holandia oraz Słowenia. Mistrzami Europy zostali Serbowie, drugie miejsce zajęli Słoweńcy, a trzecie Polacy, którzy w meczu o brąz pokonali Francję 3:0.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*