MŚ 2022: Czesław Michniewicz ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poznaliśmy szeroką kadrę reprezentacji Polski na nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze. Wśród powołań Czesława Michniewicza znaleźli się zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i potencjalni debiutanci. 

FIFA dała selekcjonerem możliwość pozostawienia w szerokiej kadrze aż 55 piłkarzy, jednak Czesław Michniewicz postanowił nie zapełniać wszystkich dostępnych miejsc. Ostatecznie przedstawiony przez polskiego szkoleniowca skład liczy 47 zawodników. Nie obyło się bez niespodzianek!

Prawdopodobnie największą sensacją powołań jest obecność Patryka Dziczka, który do tej pory nie zdążył zadebiutować w kadrze. Z osobą 24-latka wiązano w Polsce spore nadzieje, jednak obiecującą karierę zahamowały problemy ze zdrowiem. Teraz pomocnik odbudowuje formę w barwach Piasta Gliwice, skąd kilka lat temu wyjechał na zagraniczną przygodę.

Powołani zostali również dwaj zawodnicy Legii – Artur Jędrzejczyk oraz Maik Nawrocki. Ten pierwszy nie zagrał jeszcze w kadrze dowodzonej przez Michniewicza, choć na koncie ma łącznie 40 występów w orzełkiem na piersi. Nawrocki nie miał natomiast jeszcze okazji debiutu w Biało-Czerwonych Barwach.

Dodatkowo w szerokiej kadrze znalazło się miejsce dla aż pięciu bramkarzy! Ostatecznie między słupkami stanie jednak zapewne Wojciech Szczęsny. Na wyłonienie tzw. wąskiej kadry, czyli 26 zawodników, Michniewicz ma czas do 14 listopada. Według aktualnych informacji skład Polski na mundial zostanie podany już 10 listopada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*