Zobacz, jak radzą sobie Polki w eliminacjach do MŚ w piłce nożnej w 2023 roku

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W 2023 roku Australia i Nowa Zelandia wspólnie zorganizują mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Jak radzą sobie reprezentantki Polski w eliminacjach do prestiżowego turnieju? Sprawdzamy.

Trzeba przyznać, że zawodniczki występujące z orzełkiem na piersi trafiły do grupy z bardzo wymagającymi rywalkami – w grupie F prym wiodą obecnie Norwegia i Belgia, które zajmują dwie pierwsze pozycje z dorobkiem odpowiednio 22 i 19 punktów.

Po ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach Polki uzbierały natomiast 14 „oczek”, co daje im ostatnie miejsce podium w grupie. To jednak zdecydowanie za mało, bowiem na udział w mistrzostwach świata mogą liczyć jedynie dwa pierwsze zespoły. Do rozegrania zostały już zaledwie dwa mecze, w związku z czym trudno przypuszczać, by nasze reprezentantki były w stanie odrobić pokaźne straty.

Nadzieję na lepsze jutro może dawać ostatnie okazałe zwycięstwo biało-czerwonych nad reprezentacją Armenii. Polki na początku kwietnia rozgromiły niżej notowanego rywala 12:0, a prawdziwy popis umiejętności dała Nikola Karczewska, autorka aż sześciu goli.

Zdj. główne: Chris Leipelt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*