Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021: Polacy poznali rywali i terminarz

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poznała grupowych rywali i kolejność rozgrywania spotkań w mistrzostwach świata, które w styczniu odbędą się w Egipcie. Kadra Patryka Rombla zagra z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych potrwają od 13 do 31 stycznia, a ich gospodarzem będzie Egipt. Polska początkowo miała nie brać w nich udziału, bo nie zmieściła się w stawce zespołów zaproszonych na podstawie wyników w mistrzostwach Europy (ze względu na pandemię koronawirusa nie rozegrano eliminacji – przyp. red.). Mieliśmy jednak szczęście, bo Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) przyznała nam tzw. dziką kartę, o czym pisaliśmy szerzej w poprzednim artykule.

W minioną sobotę odbyło się natomiast losowanie turniejowych grup. Biało-czerwoni trafili do grupy B, w której zmierzą się z Brazylią, mistrzem Europy Hiszpanią oraz Tunezją. Kilka dni później rozlosowano także terminarz. Zespół Patryka Rombla zacznie od teoretycznie najłatwiejszego rywala, czyli Tunezji, z którą zagra 15 stycznia. Dwa dni później podejmie Hiszpanię, a 19 stycznia, na zakończenie pierwszej fazy grupowej, zmierzy się z Brazylią.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Znamy już terminarz Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie! Biało-Czerwoni rywalizację w turnieju rozpoczną 15 stycznia meczem z 🇹🇳 Tunezją. Kolejnymi rywalami naszej kadry będą kolejno 🇪🇸 Hiszpanie (17 stycznia) i 🇧🇷 Brazylijczycy (19 stycznia). Wszystkie spotkania I fazy turnieju reprezentacja Polski rozegra na nowo wybudowanej, specjalnie na potrzeby Mistrzostw Świata New Capital Sports Hall. Obiekt ten położony jest 60 km od centrum Kairu i może pomieścić 7500 widzów. Koszt budowy hali wyniósł ponad 137 mln dolarów. #handballpolska #polska #pilkareczna #reczna #handball #bialoczerwoni #reprezentacja #piłkaręczna #ręczna #zprp #egypt2021

Post udostępniony przez ZPRP 🇵🇱 Polish Handball Fed (@handballpolska)

Do kolejnej fazy awansują aż trzy z czterech drużyn z każdej grupy. Następnie 24 reprezentacje zostaną podzielone na sześć czterozespołowych grup. Po dwie najlepsze z każdej awansują do ćwierćfinałów.

W meczu otwarcia gospodarz, Egipt, zagra 13 stycznia z nieznanym jeszcze zwycięzcą turnieju kwalifikacyjnego dla zespołów z Ameryki Południowej i Środkowej. Polacy wszystkie mecze pierwszej fazy grupowej rozegrają w hali New Capital Sports Hall w Kairze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*