French Open 2021: Iga Świątek i Magda Linette w trzeciej rundzie. Wielki triumf poznanianki nad światową jedynką!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek idzie jak burza! W drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open 2021 najlepsza polska tenisistka pewnie pokonała Rebeccę Peterson. Niespodziewane zwycięstwo zanotowała też Magda Linette, która wyeliminowała pierwszą rakietę świata, Ashleigh Barty!

French Open 2021: Magda Linette wyeliminowała wielką faworytkę!

To była najbardziej imponująca wygrana w karierze Magdy Linette (45. miejsce w rankingu WTA)! W pierwszym secie poznanianka zdominowała Ashleigh Barty (WTA 1) i w 26 minut wygrała 6:1. W drugim, przy stanie 2:2 i po kolejnej przerwie medycznej, Australijka zdecydowała się skreczować. Mocny ból w kontuzjowanym udzie uniemożliwił jej dalszą grę.

„Zawsze pojawiają się mieszane uczucia, jeśli twoja rywalka kreczuje. Mimo wszystko wolałabym, żebyśmy mogły dokończyć ten mecz i żeby Ashleigh była zdrowa. Ale z drugiej strony uważam, że zagrałam bardzo dobry tenis, dostałam swoją szansę i w końcu ją wykorzystałam” – oceniła Linette, która w trzeciej rundzie zagra z Tunezyjką Ons Jabeur (WTA 26).

French Open 2021: Iga Świątek kontynuuje zwycięski marsz w Roland Garros

Przekonujące zwycięstwo na swoim koncie zapisała też Iga Świątek (WTA 9). Broniąca tytułu Polka pokonała w drugiej rundzie Szwedkę Rebeccę Peterson 6:1, 6:1. Mecz był bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik, ale Świątek była bardzo skoncentrowana, dokładna i niemalże bezbłędna.

W kolejnej rundzie Igę Świątek czeka konfrontacja z Estonką Anett Kontaveit (WTA 30). „Jest bardzo doświadczona. Przegrałam z nią już dwukrotnie, więc to będzie ciężki mecz. Na tym się tylko skupiam” – zapowiedziała Iga, która powoli staje się prawdziwą ulubienicą paryskiej publiczności.

Zanim jednak przystąpią do trzeciej rundy w singlu, obie Polki rozegrają mecze drugiej rundy debla. Linette w parze z Bernardą Perą powalczą z Zariną Diyas i Warwarą Graczewą. Z kolei Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z Anną-Leną Friedsam i Yafan Wang.

French Open 2021: Koniec marzeń Kamila Majchrzaka

W drugiej rundzie z French Open 2021 pożegnał się natomiast Kamil Majchrzak (ATP 126), ostatni z polskich singlistów. 25-latek przegrał z Norwegiem Casperem Ruudem (ATP 16) 3:6, 2:6, 4:6.

„Cieszę się, że w końcu zaczynam wracać do swojej dyspozycji, do dobrego grania w tenisa i wygrywania meczów. Na pewno z czasem też pozytywnie spojrzę i na ten mecz. Postaram się wyciągnąć z niego jak najlepsze rzeczy i przy ewentualnym następnym pojedynku z Ruudem na ziemi postaram się jednak jeszcze bardziej powalczyć” – zapowiedział Majchrzak.

Na zdjęciu wyróżniającym: Magda Linette; foto: Aurelien Meunier / Getty Images Sport