Strona główna > NEWS > Gala DAZN w Londynie: Ołeksandr Usyk wygrał na punkty z Dereckiem Chisorą

Gala DAZN w Londynie: Ołeksandr Usyk wygrał na punkty z Dereckiem Chisorą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ołeksandr Usyk wygrał swoją drugą walkę po przejściu do wagi ciężkiej. Na halloweenowej gali w Londynie Ukrainiec pokonał jednogłośnie na punkty Derecka Chisorę.

Dla Ołeksandra Usyka (18-0-0, 13 KO) to był ważny sprawdzian w nowej kategorii wagowej. Naprzeciw niego stanął Dereck Chisora (32-10-0, 23 KO) – doświadczony Brytyjczyk, który w przeszłości walczył między innymi z Dillianem Whyte’em, Tysonem Furym czy Arturem Szpilką. Polak boleśnie odczuł siłę jego nokautującego ciosu w lipcu 2019 roku.

Pierwsze trzy rundy należały do Chisory. Usyk przetrwał je jednak bez większego szwanku i z czasem zaczął coraz lepiej pracować na nogach (poruszanie się to jeden z jego największych atutów – dod. red.), konsekwentnie punktując rywala. Brytyjczyk sukcesywnie opadał z sił, był coraz wolniejszy i bardziej podatny na ciosy. Odpowiadał raz po raz, ale w oczach sędziów i widzów to było za mało. Usyk wygrał zasłużenie i jednogłośnie: 117-112, 115-113 i 115-113.

To była walka wieczoru w O2 Arenie, ale wcześniej stoczono kilka innych, ciekawych pojedynków. W starciu o wakujący tytuł mistrza Europy w wadze junior ciężkiej Tommy McCarthy pokonał na punkty Bilala Laggoune’a. Niejednogłośnie na punkty wygrał również George Kambosos Jr. w walce z Lee Selbym. Natomiast przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Savannah Marshall pokonała Hannę Rankin.

Mogą Ci się spodobać
5 najlepszych walk w boksie zawodowym w 2021 roku
Prateek Katyal/unsplash.com
Polski boks zawodowy na deskach. Czy pięściarze znad Wisły doczekają się jeszcze walki o mistrzostwo świata?
Boks zawodowy: Tyson Fury vs Deontay Wilder 3 – podano nowy termin hitowej walki!
Głowacki vs Okolie: Polak znokautowany na gali w Londynie

Zostaw komentarz