Strona główna > NEWS > Koronawirus nie daje za wygraną. Mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem odwołane!

Koronawirus nie daje za wygraną. Mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem odwołane!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym nie odbędą się z powodu pandemii koronawirusa. Impreza zaplanowana była na koniec stycznia i początek lutego 2021 roku, a jej gospodarzem miało być Zakopane.

Informację podała na Twitterze Justyna Kowalczyk-Tekieli, trenerka kadry biegaczek narciarskich. Potwierdziły ją branżowe media. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym (skokach i biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej) miały się odbyć w Zakopanem w dniach 30 stycznia – 7 lutego 2021 roku. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zdecydował jednak, że impreza zostanie odwołana.

Są co najmniej dwa powody takiej decyzji. Po pierwsze, w Polsce obowiązuje limit udziału 250 osób w wydarzeniach sportowych. Uczestników mistrzostw świata byłoby natomiast co najmniej ośmiuset. Poza tym trudniej jest utrzymać młodych sportowców w wymaganej izolacji. Z tego powodu w ostatnich tygodniach odwołano wiele młodzieżowych imprez w innych dyscyplinach.

Po drugie, zastrzeżenia co do organizacji imprez na początku przyszłego roku zgłosił zakopiański sanepid. Na ten moment nie znamy zastępstwa dla Zakopanego, a PZN zgłasza chęć organizacji mistrzostw, ale rok później.

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego na ostatnim posiedzeniu podjął decyzję o odwołaniu w sezonie 2020-2021 Mistrzostw…

Opublikowany przez Polski Związek Narciarski Poniedziałek, 28 września 2020

Mogą Ci się spodobać
10 unikalnych ciekawostek dotyczących Turnieju Czterech Skoczni
Mathias Elle/unsplash.com
Przed nami kolejny sezon skoków narciarskich! Zobacz naszą analizę!
Koniec Letniego Grand Prix w skokach i… czekamy na zimę! Czego możemy się spodziewać?
Letnie Grand Prix 2021 w skokach narciarskich: Trzecie miejsce Dawida Kubackiego, mnóstwo niewiadomych przed sezonem zimowym

Zostaw komentarz