Strona główna > #NEWS > MŚ 2022 – na jakim etapie są przygotowania do mundialu?

MŚ 2022 – na jakim etapie są przygotowania do mundialu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodzące Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze pod wieloma względami będą wyjątkowe. Czego mogą spodziewać się entuzjaści piłki nożnej?

Mundial w Katarze już na samym starcie przejdzie do historii – będzie to bowiem pierwszy tego typu turniej rozgrywany na Bliskim Wschodzie oraz pierwszy w kraju islamskim. Nigdy wcześniej mistrzostwa świata nie odbywały się również jesienią. Czy w związku z tym czekają nas także historyczne spotkania? Czas pokaże, ale zawodnicy z pewnością będą mieli dogodne warunki do prezentowania swoich umiejętności.

Do niedawna w Katarze nie znajdował się ani jeden stadion spełniający wymogi turniejowe! Mimo to właśnie Katarczycy – w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach – zostali wybrani na gospodarzy prestiżowych zmagań. Władze państwa od razu przystąpiły do działania i na ten moment kraj może pochwalić się nienagannie przygotowaną infrastrukturą sportową.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat w Katarze powstało aż siedem gigantycznych stadionów! Wykonane prace robią jeszcze większe wrażenie, gdy dodamy do tego obiekty towarzyszące, nowe lotnisko, systemy transportu publicznego czy hotele itp.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku, natomiast finał zostanie rozegrany 18 grudnia. Najważniejsze spotkanie zbliżającej się imprezy odbędzie się na zdolnym pomieścić 80 tys. widzów Lusail Stadium. Nie ma co ukrywać – potężny obiekt robi piorunujące wrażenie!

Zdjęcie główne: riciardus/pexels.com

Mogą Ci się spodobać
Michael Lee/unsplash.com
Skandaliczne zachowanie kibiców Śląska Wrocław. Przerwano mecz ⅛ finału Pucharu Polski.
Giorgio Trovato/unsplash.com
Robert Lewandowski show! Jakie rekordy może w tym sezonie pobić Polak?
Thomas Serer/unsplash.com
Polska przegrywa z reprezentacją Holandii na Stadionie Narodowym
Futbolowa rewolucja coraz bliżej. Jakie zmiany w przepisach gry w piłkę nożną zamierza wprowadzić FIFA?

Zostaw komentarz