Niezbędny asortyment żeglarski

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żeglowanie, spływy kajakowe i morskie rejsy to sporty, w których z pewnością nie odnajdzie się każdy. Nie tylko są to rozrywki stawiające wysokie wymagania fizyczne, ale również obligujące ich pasjonatów do posiadania odpowiedniego sprzętu i odzieży. Taki próg wejścia zniechęca wiele osób, przez co nie każdy ma okazję przekonać się, jak niezwykłym żywiołem jest woda. A jednak Ci, którzy spróbowali rozwinęli swoje zainteresowanie, mogą cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami.

Odzież dla żeglarzy

Odzież żeglarska musi byc wykonana z jakościowych materiałów oraz spełniać pewne wymagania. Z tych powodów może być droga, ale za to doskonale sprawdzi się na rejsie, podczas chłodnego wieczoru na łódce lub w porcie, a nawet w czasie sztormu. Odpowiednio dobrane ubrania zapewnią Ci nie tylko komfort cieplny czy ochronią przed wiatrem i przemoknięciem. Ich rola jest znacznie większa i czasami mogą zadecydować o Twoim bezpieczeństwie, zwłaszcza, jeśli znajdziesz się na jeziorze podczas burzy. Ubrania żeglarskie przez długi czas będą w stanie chronić Cię przed nadmiernym wychłodzeniem ciała. Najlepsze modele wykonane są z jakościowych materiałów wodoodpornych. Warto przy tym pamiętać, że odzież dla żeglarzy to nie tylko wodoodporna kurtka i spodnie. Przydadzą Ci się również rękawice, chroniące Twoje dłonie podczas buchtowania lin czy przejmowania steru. Pomocne mogą okazać się również ochraniacze na kolana. Tego typu asortyment oferuje między innymi henri lloyd sklep szopeneria. Z kolei ciepłe bluzy i wodooporne kurtki, które pozwolą Ci na bezpiecznie poruszanie się po wodach niezależnie od pogody znajdziesz na przykład w helly hansen sklep – szopeneria.pl.

Dbanie o łódź

Poza przyjemnością czerpaną z rejsów, osoby, które są właścicielami łodzi, muszą zatroszczyć się o odpowiednią opiekę nad swoim dobytkiem. Przydadzą się do tego między innymi farby, żywice, kleje i impregnaty do drewna. Pomocne będą też narzędzia do czyszczenia, detergenty i zapas ścierek i gąbek do szorowania. Czyszczenie i konserwacja łodzi potrafią zabierać duże ilości czasu, ale z pewnością się opłacają, ponieważ rejsy odbywane na zadbanych statkach są znacznie przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Jeśli potrzebujesz podstawowych produktów do czyszczenia i konserwowania łodzi, powinieneś odwiedzić sklep żeglarski – szopeneria.pl, w którym znajdziesz szeroki asortyment żeglarski.

Bezpieczeństwo podczas rejsu

Istotną kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Musisz pamiętać, że Twoje umiejętności i doskonały stan techniczny łodzi mogą nie wystarczyć, dlatego zawsze bądź gotowy na nieprzewidziane wydarzenia. Na Twoim statku powinny znajdować się kamizelki ratunkowe w odblaskowych kolorach i koła ratunkowe. Tego typu sprzęt może nie tylko uratować życie Tobie i Twoim pasażerom, ale również przydać się, jeśli na jeziorze lub morzu spotkasz kogoś, kto będzie potrzebował Twojej pomocy. Twoje bezpieczeństwo może zwiększyć również posiadanie pokładowej apteczki, w której znajdą się podstawowe opatrunki i bandaże, środki przeciwbólowe oraz rękawiczki jednorazowe. Pamiętaj, że będą na otwartej wodzie możesz nie mieć możliwości wezwać służb ratunkowych tak szybko, jak byś sobie życzył, dlatego regularnie powtarzaj informacje związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Jerome Rançon

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*