Strona główna > PIŁKA NOŻNA > Niezwykła oprawa meczu Realu Madryt w Warszawie

Niezwykła oprawa meczu Realu Madryt w Warszawie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Robert Katzki/unsplash.com

Mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozpoczął się symbolicznym gestem kibiców.

Po sześciu latach przerwy hiszpański gigant piłkarski ponownie rozegrał mecz na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Tym razem przeciwnikiem Realu była ukraińska drużyna Szachtar Donieck. Klub gościnnie korzysta z warszawskiego stadionu w ramach meczów tegorocznej Ligi Mistrzów. Podobnie jest z Dynamem Kijów, które swoje mecze jako gospodarze organizują na stadionie w Łodzi. W Polsce swoje mecze domowe gra również piłkarska reprezentacja Ukrainy. Możliwość korzystania z polskich stadionów została doceniona przez Ukraińskich kibiców, którzy swoją wdzięczność wyrazili symbolicznym gestem na trybunach na chwilę przed rozpoczęciem meczu. 

Polsko-ukraińska  solidarność 

W czasie wyjścia piłkarzy obu drużyn oraz hymnu Ligi Mistrzów kibice na trybunach podnieśli kartoniki układające się w kolory barw narodowych Ukrainy i Polski. Barwy zdobiły całe trybuny, łącząc się w  jedną flagę. Gest był wyrazem wdzięczności nie tylko za udostępnienie stadionów, ale  także wszechstronna pomoc, którą Polacy niosą Ukraińcom od początku wojny z Rosją. Symboliczny gest z Warszawy obiegł media na całym świecie, wzbudzając duże zainteresowanie wszystkich kibiców piłki nożnej. Mniej emocji budziło samo spotkanie obu drużyn ostatecznie zakończone remisem 1:1, choć Real Madryt zdążył wyrównać wynik dopiero w doliczonym czasie gry.

Zdj. główne: Robert Katzki/unsplash.com

Mogą Ci się spodobać
outsideclick/unsplash.com
Znamy wyniki losowania Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Szykują się wielkie mecze!
Janosch Diggelmann/unsplash.com
Emocjonujący wieczór z Ligą Mistrzów! Poznaj wyniki 4. kolejki spotkań!
Eliminacje Ligi Mistrzów 2021/2022: Flora Tallinn wyeliminowana. Legia Warszawa zagra jesienią w europejskich pucharach!
Eliminacje Ligi Mistrzów 2021/2022: Legia wymęczyła zwycięstwo z Florą. Niebywała kontuzja Bartosza Kapustki

Zostaw komentarz