PlusLiga: Pewna wygrana Resovii z Wartą Zawiercie. Czy na Podpromie trafią kolejne gwiazdy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W zaległym meczu siódmej kolejki PlusLigi podopieczni Alberto Giulianiego pokonali we własnej hali znajdującą się w kryzysie Wartę Zawiercie 3:0, odnosząc szóste zwycięstwo w sezonie. Więcej niż o tym spotkaniu wciąż mówi się jednak o możliwych transferach, jakie miałby przeprowadzić niebawem klub z Podkarpacia. Wśród potencjalnych nabytków wymienia się czterech aktualnych mistrzów świata!

Kłopoty kadrowe nie przeszkodziły rzeszowianom w zgarnięciu kompletu punktów kosztem Jurajskich Rycerzy. Gospodarze osłabieni brakiem dwójki przyjmujących – Roberta Tähta i Nicolasa Szerszenia – w pierwszej partii szybko osiągnęli trzypunktową przewagę, którą ekipie z Zawiercia udało się odrobić. Od stanu 15:14 Resovia zanotowała jednak kilka serii będących efektem dobrej zagrywki. Znacznie więcej problemów Warta sprawiła rywalom w drugiej odsłonie, której losy rozstrzygnęły się w końcówce za sprawą skutecznych ataków Rafała Buszka oraz Klemena Čebulja. Zwłaszcza ten drugi rozegrał znakomite zawody, zdobywając łącznie 21 punktów i zasłużoną statuetkę dla najlepszego gracza meczu. W decydującej partii siatkarze Igora Kolakovicia także byli w stanie postraszyć miejscowych, odrabiając stratę 16:20 dzięki pięciu kolejnym udanym akcjom. Tymczasem finisz ponownie należał do Čebulja i spółki – rywalizację na Podpromiu zamknął kontratak skutecznie wykończony właśnie przez Słoweńca.

Resovia odbiła się zatem po serii dwóch porażek z rzędu. Środowy triumf był już szóstym w bieżących rozgrywkach, aczkolwiek trudno oprzeć się wrażeniu, że zespół pod wodzą Giulianiego wciąż nie prezentuje optymalnego poziomu. Ustabilizowanie formy z pewnością utrudniają biało-czerwonym kontuzje – tym razem włoski szkoleniowiec nie może korzystać z Roberta Tähta i Nicolasa Szerszenia, który przebywa obecnie na konsultacjach medycznych w Italii. Włodarze siedmiokrotnego mistrza Polski zaczęli więc rozglądać się za wzmocnieniami, co wywołało lawinę medialnych spekulacji. Do gry w pasiastej koszulce przymierzani są między innymi Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka (wszyscy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kwolek (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) czy Maciej Muzaj (Ural Ufa). Czterej pierwsi to złoci medaliści MŚ 2018, zatem ich pozyskanie wiązałoby się z poważnymi wydatkami. „Dziwne, że takie plotki pojawiają się właśnie teraz. Widocznie ktoś ma w tym jakiś cel. Koncentrujemy się na bieżącym sezonie i to wszystko w tym temacie” – zdementował całą sprawę prezes Resovii, Piotr Maciąg.

Pewny utrzymania posady wydaje się być natomiast Giuliani, wszak w siatkarskich kuluarach słychać głosy, jakoby umowa z 55-latkiem miała zostać przedłużona o rok.

W środku tygodnia zmierzyły się również Ślepsk Suwałki i Indykpol AZS Olsztyn w ramach 15. kolejki. Górą dość niespodziewanie okazali się Akademicy, którzy pokonali rewelację początku rozgrywek w czterech setach. Największy udział w wygranej na Podlasiu miał atakujący Wojciech Żaliński, który skończył aż 17 z 24 ataków (w sumie 19 pkt).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*