Polskie piłkarki ręczne sprawiły niespodziankę podczas Mistrzostw Europy!

Polki pokonały sensacyjnie drużynę Hiszpanii 22:21 i mają szansę na awans do kolejnej rundy turnieju.

Na początek Mistrzostw  Świata  polskie piłkarki ręczne przegrały z Niemkami 23:25. Polskie zawodniczki pokazały jednak, że momentami potrafią utrzymać swoją grę na wysokim poziomie, co mogło dobrze zwiastować przed kolejnymi spotkaniami.

Drugie starcie rozgrywane było z Hiszpankami, stawianymi przez ekspertów w roli faworyta. Polska reprezentacja rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:1, jednak Hiszpanki szybko wróciły do swojej dobrej dyspozycji i wyszły na prowadzenie 7:4. Przewagę dwóch punktów udało się utrzymać reprezentantkom Hiszpanii niemal do końca pierwszej połowy meczu, jednak na chwilę przed gwizdkiem Polki wyrównały stan spotkania na 12:12. Druga połowa zaczęła się dla polskiej reprezentacji pomyślnie, jednak po kilku nieudanych akcjach Hiszpanki wyszły na 4-punktowe prowadzenie. Utrzymały je do stanu 20:16.

Grające w osłabieniu Hiszpanki na moment zwolniły, a Polki wykorzystały swoją okazję, doprowadzając do stanu 20:19. Na 3 minuty przed końcem spotkania polskie szczypiornistki prowadziły 21:19. O ostatecznym wyniku decydowała akcja Hiszpanek rozgrywana na 20 sekund przed końcem spotkania, w której zawodniczki nie zdołały odrobić strat, straciły piłkę i finalnie przegrały cały mecz.

Polki na Mistrzostwach Europy

Wygrana z Hiszpankami to pierwsze od 2014 roku zwycięstwo polskiej reprezentacji kobiet na turnieju tej rangi. Ostatnią drużyną, którą udało się pokonać, była Rosja z wynikiem 29:26. Zwycięstwo nad Hiszpanią sprawiło, że Polki przesunęły się na drugie miejsce w grupie D i mają realne szanse na walkę o awans do kolejnej fazy turnieju.

Kolejnymi przeciwniczkami polskiej reprezentacji będzie Czarnogóra. Mecz odbędzie się w środę 9 listopada o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna na Eurosporcie oraz w serwisie streamingowym Eurosport Extra.

Zdj. główne: BorgMattisson/pixabay.com