Przetarcie przed Wielkim Szlemem. Iga Świątek rozpocznie sezon od turnieju w Melbourne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek została zgłoszona do turnieju w Melbourne, który ma być rozegrany na tydzień przed startem Australian Open 2021. Tym samym triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa wróci do rywalizacji na twardych kortach najprawdopodobniej już pierwszego dnia lutego.

Nowy sezon w kobiecym tenisie zainaugurują zmagania z cyklu WTA 500 w Dubaju (5-13 stycznia), ale 17. rakieta świata nie weźmie w nich udziału. W tym samym czasie i miejscu Iga Świątek planuje bowiem, wraz z całym swoim sztabem, przygotowywać się do wylotu na Antypody, gdzie powalczy o drugiego Wielkiego Szlema w karierze.

„Robienie dalszych planów utrudniają nam wprowadzane ostatnio nowe obostrzenia dotyczące podróżowania. Chciałbym, byśmy polecieli do Dubaju kilka dni wcześniej, potrenowali i odpoczęli zanim ruszymy stamtąd czarterem do Australii w połowie stycznia. Czekamy jednak na razie na kolejne informacje, bo nie wiadomo, jak będzie wówczas z samolotami do Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – zdradził w rozmowie z dziennikarzami PAP trener zwyciężczyni French Open, Piotr Sierzputowski.

Pochodzącą z Raszyna tenisistkę zobaczymy natomiast w innym turnieju rangi WTA 500, będącym bezpośrednim przetarciem przez AO 2021. W poniedziałek 1 lutego na kortach Melbourne Park mają rozpocząć się dwie równoległe imprezy i w jednej z nich wystąpi Iga Świątek. W głównej drabince obu turniejów znajdzie się po 56 zawodniczek.

„Do tych dwóch turniejów obowiązuje jedna lista startowa. Pula nagród i ranga w obu są takie same. To organizatorzy będą decydować, która zawodniczka znajdzie się w obsadzie jednego, a która w drabince drugiego. Podejrzewam, że na podstawie rankingu zostanie zastosowana zasada serpentyny” – wyjaśnił Sierzputowski.

Tegoroczne występy fenomenalna 19-latka zaczęła właśnie od prestiżowego Australian Open, gdzie w 1/8 finału musiała uznać wyższość Anett Kontaveit (porażka 7:6 (7-4), 5:7, 5:7). Wtedy światowa czołówka rywalizowała już w styczniu. Najbliższa edycja, ze względu na przeciągające się negocjacje z władzami stanu Wiktoria odnośnie obowiązujących tenisistów obostrzeń sanitarnych, została przełożona na 8-21 lutego.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: Peter Menzel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*