Reprezentant Polski w piłce nożnej zarażony koronawirusem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny u Sebastiana Szymańskiego – piłkarza Dynama Moskwa i reprezentacji Polski. „Sebastian przechodzi chorobę bezobjawowo” – zapewnił jego menedżer, Mariusz Piekarski.

W niedzielę Dynamo Moskwa poinformowało oficjalnie, że u trzech piłkarzy tej drużyny wykryto wirusa COVID-19. Jednym z zawodników jest Sebastian Szymański. 21-letni pomocnik został wysłany na dwutygodniową kwarantannę.

„Był moment, że Sebastian miał temperaturę 37 lub 38 stopni, ale trwało to może dwie godziny. Rozmawiałem z nim w weekend i w poniedziałek rano. Czuje się bardzo dobrze, nie boli go gardło, głowa, nie kaszle. Nie ma też temperatury. W niedzielę jadł lody waniliowe, czuł smak, nie stracił też węchu. Koronawirusa przechodzi bezobjawowo” – zapewnił jego agent, Mariusz Piekarski, w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

Najbliższe dwa tygodnie Szymański spędzi w prywatnej klinice w Moskwie. Wychowanek Legii Warszawa to podstawowy piłkarz Dynama i reprezentacji Polski, dla której rozegrał pięć spotkań.


Na początku pandemii we Włoszech koronawirusa wykryto u innego z kadrowiczów Jerzego Brzęczka, Bartosza Bereszyńskiego z Sampdorii Genua. Prawy obrońca również przeszedł chorobę bez komplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*