Rewolucja w świecie sportu – MKOL wyrzuci Rosjan!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wyniku agresji Rosji na Ukrainę Międzynarodowy Komitet Olimpijski deklaruje, że zamierza odsunąć zawodników z Moskwy od udziału w olimpiadzie. Ich los prawdopodobnie podzielą Białorusini.

W oficjalnym oświadczeniu MKOL zakomunikował: „Obecna wojna na Ukrainie stawia ruch olimpijski przed dylematem. Podczas gdy sportowcy z Rosji i Białorusi mogliby nadal uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, wielu sportowców z Ukrainy nie może tego zrobić z powodu ataku na ich kraj”. Wiele inicjatyw sportowych, nie tylko olimpiada, zostaną wobec tego zamknięte dla zawodników z tych dwóch krajów, to natomiast oznacza ich całkowite wyrzucenie ze świata sportu. 

Przypomnijmy, że 24 lutego siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę bez żadnego powodu. W wyniku krwawego konfliktu zginęły już dziesiątki tysięcy osób, wiele z nich to cywile. Cały świat sprzeciwił się barbarzyńskim działaniom Rosji. Białoruś z kolei została oficjalnie uznana również za agresora z chwilą, w której pozwoliła armii najeźdźcy wkroczyć na teren Ukrainy od strony swoich granic. Za te działania polityczne oba kraje zostały obłożone sankcjami, również w świecie sportu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Mathias P.R. Reding

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*