Jakie modele jednośladów oferuje sklep z rowerami? Znajdź swój typ!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda osoba ma w głowie inny wymarzony model jednośladu. Dlatego sklep z rowerami kryje w swojej ofercie więcej niż tradycyjne pojazdy. Owszem, są firmy specjalizujące się w jednym rodzaju rowerów, ale jeśli nie masz wybranego typu jednośladu, lepiej szukać w sklepie z rowerami z szeroką ofertą. Sprawdź, jakie modele są najlepsze do jazdy w mieście i poza nim.

Sklep internetowy z rowerami – czy zawsze oferuje to samo?

Obecnie bez problemu kupisz dopasowany rower bez wizyty w salonie. Co prawda, dobrze udać się na jazdę próbną, ale nie jest ona obowiązkowa. Zwłaszcza jeśli wiesz, na jakim typie roweru jeździ Ci się najlepiej. 

Inaczej wygląda sytuacja, kiedy chcesz przesiąść się z modelu górskiego na szosowy. Różnice między nimi są znaczne, dlatego warto uważniej przemyśleć wybór. Postaramy się pomóc w znalezieniu idealnego roweru.

Rower elektryczny Jobobike Viva Dark Grey

Część sklepów rowerowych ogranicza się do sprzedaży jednej marki jednośladów. Znajdziesz tam różne rodzaje rowerów, ale pochodzące od konkretnego producenta. Możesz oczekiwać od sprzedawców doskonałej znajomości specyfikacji każdego modelu, jednak często w sklepach firmowych ceny są wyższe niż w miejscach oferujących rowery różnych marek.

Niektóre firmy decydują się na sprzedaż rowerów różnych producentów, ale jednego typu np. szosowych, gravel, górskich czy elektrycznych. Ich oferta jest z reguły skierowana do osób, dla których ten sport jest czymś więcej niż hobby – pokonujących wielokilometrowe trasy lub biorących udział w zawodach. W tego typu miejscach z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz rower idealnie skrojony do potrzeb profesjonalistów.

Sklepy rowerowe w internecie mają zazwyczaj szerszą ofertę niż salony stacjonarne. Oferują różne typy rowerów od wielu marek. W takim sklepie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno zawodnik sportowy, jak i rekreacyjny rowerzysta.

Sklep z rowerami elektrycznymi – miejsce dla osób z większymi wymaganiami

Coraz popularniejszymi rowerami, chociaż nadal trudno dostępnymi, są modele elektryczne. Stanowią doskonały wybór dla osób, które chcą pokonywać długie trasy, jednak brakuje im kondycji. Akumulator zapewnia wspomaganie podczas jazdy po trudnym terenie, przy wjazdach pod górę lub w momencie, kiedy nogi odmawiają już posłuszeństwa. Modele elektryczne ma w swojej ofercie sklep z rowerami PROrowery.

Ceny elektryków są dużo niższe niż kilka lat temu. Bez wątpienia stanowią lepszą inwestycję niż skuter. Nie tylko dla środowiska, ale też dla Ciebie. Poruszając się po zakorkowanym mieście elektrycznym rowerem, zazwyczaj osiągasz prędkość porównywalną do skutera, a otrzymujesz wymaganą dawkę sportu i wdychasz mniej spalin z silników. 

Rower dziecięcy Romet Tola

Szukasz prezentu na komunię? Znajdziesz go w sklepie z rowerami dla dzieci

Rowery elektryczne są dobrym wyborem dla osób starszych, a co będzie odpowiednie dla najmłodszych? Dzieci szybko rosną, dlatego nie warto inwestować w jednoślad kilku tysięcy. Jednak prezent komunijny powinien być okazały. Pociecha na pewno będzie zachwycona rowerem trwałym, odpornym na skoki, upadki, a do tego w atrakcyjnym dla oka kolorze. 

Warto przedtem sprawdzić, na jakich jednośladach jeżdżą rówieśnicy. Jeśli wokół Twojego domu znajdują się trasy asfaltowe, możesz postawić na mały rower miejski. W pozostałych przypadkach najlepiej sprawdzą się uniwersalne modele górskie lub crossowe. 

Oddzielną kategorię dziecięcych rowerów stanowią modele biegowe. Nie każdy sklep rowerowy wprowadza je do oferty. Jeśli chcesz od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do roweru, warto pomyśleć o zakupie biegowego modelu. Kiedy robisz rowerowe zakupy w internecie, warto wyposażyć od razu całą rodzinę i zaoszczędzić na kosztach przesyłki.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*