Sensacyjne złoto i ogromne emocje. Aleksandra Lisowska mistrzynią Europy w maratonie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aleksandra Lisowska nie dała szans rywalkom i sięgnęła po złoty medal tegorocznych mistrzostw Europy w Monachium! Polka zakończyła swój wyścig z czasem 2:28:36. To dopiero pierwszy medal na bieżącym czempionacie dla Polski.

Aleksandra Lisowska – sensacyjna mistrzyni Europy

Pomimo że Aleksandra Lisowska nie była wymieniana w gronie faworytek do zwycięstwa w maratonie to historia wielokrotnie pokazywała, że przewidywania przed zawodami często nie pokrywają się z rzeczywistością. Tak było w tym przypadku – Polka zgubiła swoje rywalki już na kilka kilometrów przed przekroczeniem mety i sięgnęła po złoty krążek z imponującym czasem 2:28:36

─ Jeszcze to do mnie nie dociera, ale nie ukrywam, że byłam na to przygotowana. Z treningu wynikało, że powinnam tutaj zdobyć medal. Uważam, że byłam w życiowej formie i chciałam to dzisiaj wykorzystać. – przyznała polska bohaterka w wywiadzie.

Niesamowity bieg i ogromne emocje

Warto zaznaczyć, że sensacyjne złoto wywalczone przez 31-letnią zawodniczkę to dopiero pierwszy polski medal na tegorocznych mistrzostwach. Lisowska za sprawą fantastycznej formy na zawsze zapisała się złotymi zgłoskami na kartach historii. Wzruszenia nie ukrywała zarówno zwyciężczyni, jak i komentatorzy TVP Sport.

Brązowy medal Polek

Wielki sukces zanotowała także polska maratońska drużyna kobiet. Do Aleksandry na mecie dołączyły dwie koleżanki – Angelika Mach (2:35:03) oraz Monika Jackiewicz (2:37:15). Ostatecznie Polki zostały sklasyfikowane na wysokim, trzecim miejscu, zostawiając w tyle reprezentantki m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Belgii.

Zdj. główne: sporlab/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*