Superpuchar Polski w hokeju na lodzie: GKS Tychy uległ JKH GKS Jastrzębie

GKS Tychy – mistrz Polski w hokeju na lodzie – uległ na własnej tafli ekipie JKH GKS Jastrzębie 2:3 w meczu o Superpuchar Polski. Dla jastrzębian to pierwsze takie trofeum w historii.

Przed rokiem o Superpuchar walczyły te same drużyny, ale wówczas GKS Tychy robił JKH GKS Jatrzębie 6:1. Tym razem zasłużenie wygrał zespół prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski, Roberta Kalabera.

W pierwszej tercji przewagę mieli goście, oddali kilkanaście strzałów na bramkę Johna Murraya, ale jedynego gola w 20. minucie zdobył zawodnik Tychów, Alex Szczachura.

Wszystkie pozostałe gole padły w drugiej tercji. Między 25. a 28. minutą aż trzy – trafiali kolejno Łukasz Nalewajka, Maciej Urbanowicz oraz Bartłomiej Jeziorski. Decydujące trafienie w 34. minucie zaliczył Radosław Nalewajka, który (prawdopodobnie) nieznacznie trącił krążek po strzale z dystansu Jakuba Michałowskiego.

Choć przez pierwsze 3 minuty trzeciej tercji GKS Tychy grał w przewadze, to nie zdołał tego wykorzystać, a w końcówce sam walczył w osłabieniu po wykluczeniu Christiana Mroczkowskiego. Tym sposobem trofeum zasłużenie powędrowało do Jastrzębia-Zdroju.