W co się ubrać na pieszą wycieczkę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piesza wycieczka należy do form aktywności, które nie tylko wymagają dobrej kondycji fizycznej, ale także odpowiedniej odzieży. Dowiedz się, w co się ubrać na pieszą wycieczkę, abyś czuł się komfortowo i mógł skupić się wyłącznie na pięknych widokach!

Dlaczego na piesze wycieczki warto zakładać odpowiednią odzież?

Wybierając odzież na wędrówkę na świeżym powietrzu warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę planowaną trasę, miejsce i rodzaj noclegu oraz warunki atmosferyczne, jakie będą panowały w danym miejscu. Dłuższe wędrówki na górskim szlaku czy kilkudniowe wypady pod namiot będą wymagały bowiem innego rodzaju garderoby, niż na zwykły spacer. Dlaczego odpowiednia odzież jest tak istotna? Odzież sportowa męska i damska wykonane są z wysokiej jakości materiałów, różniących się od tych, które zakłada się na co dzień. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, zapewnia ona między innymi odprowadzanie wilgoci oraz stałą temperaturę nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje zmienna pogoda. Ubrania przeznaczone na wyprawę lub do uprawiania sportu są ponadto wyjątkowo komfortowe, zapewniając wygodę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Piesza wycieczka – w co się ubrać?

Podczas pieszej wycieczki niezwykle ważne są wygoda oraz komfort cieplny, dlatego też jednym z ważniejszych elementów odzieży staje się w tym przypadku bielizna termoaktywna. Jest ona wykonana z materiałów, które zapewniają skórze skuteczną wentylację, umożliwiając odprowadzanie nadmiaru wilgoci, jaki powstaje podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. W ten sposób nawet po wielu godzinach wędrówki wciąż będziesz czuć się świeżo. Na wędrówki podczas chłodniejszych dni lepiej sprawdzi się komplet w postaci bluzki na długi rękaw i legginsów, jednak na upały lepszym wyborem będzie jedynie techniczna koszulka bez rękawów lub z krótkim rękawem.

W kwestii spodni warto postawić na materiał elastyczny, a zarazem wytrzymały. Piesza wycieczka może przynieść wiele niespodzianek – zarówno tych miłych, w postaci pięknych widoków, jak i tych w postaci niegroźnego wypadku. Noszenie zwykłych dżinsów nie tylko po dłuższym czasie stanie się niewygodne, ale także wysoce prawdopodobne jest, że pierwsze potknięcie na szlaku lub przechodzenie przez zarośla skończy się rozdarciem materiału oraz uszkodzeniem ciała. Spodnie na wycieczkę powinny być wykonane z solidnego i oddychającego materiału, dlatego też najlepiej wybrać te do trekkingu.

Odzież sportowa damska, jak i męska, to również niezbędne podczas pieszych wypraw ubrania wierzchnie. Wybierając się na wycieczkę, niezależnie od pory roku, zdecydowanie warto zabrać ze sobą lekką kurtkę wodoodporną – dzięki temu nawet kiedy zaskoczy cię niespodziewany deszcz, unikniesz przemoknięcia i spokojnie będziesz mógł kontynuować pokonywanie wyznaczonej trasy. Oprócz kurtki warto mieć przy sobie również oddychającą bluzę, która zapewni ci komfort cieplny oraz polar, jeżeli planujesz wycieczkę podczas niskich temperatur. Polary wysokiej jakości posiadają oznaczenia 100, 200 lub 300, oznaczające gramaturę materiału na metr kwadratowy – umożliwia to dobranie najbardziej komfortowego polaru zarówno do rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej, jak i warunków atmosferycznych.

Kompletując swój zestaw na pieszą wycieczkę, pamiętaj również o wygodnych butach, wyposażonych w wodoodporną membranę i antypoślizgową podeszwę oraz dodatkach w postaci czapki, opaski lub komina, dzięki czemu nawet najtrudniejsze warunki pogodowe nie będą ci straszne. Pamiętaj również, aby odzież techniczną kupować wyłącznie w sprawdzonych miejscach, takich jak sklep Sport-shop. Zyskasz wtedy pewność, że każdy z elementów wycieczkowej garderoby doskonale sprawdzi się podczas najdłuższych pieszych wędrówek.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*