WTA Rzym 2021: Iga Świątek wygrała z Madison Keys w drugiej rundzie

Wielki powrót Igi Świątek! W drugiej rundzie turnieju z cyklu WTA 1000 w Rzymie najlepsza polska tenisistka przegrywała z Amerykanką Madison Keys już 3:5 i 0-40, by wygrać całe spotkanie 7:5, 6:1!

Złe miłego początki – rewelacyjny comeback Igi Świątek!

Iga Świątek już w pierwszej rundzie turnieju WTA Rzym 2021 pokazała, że potrafi odwrócić niekorzystną sytuację. W premierowym secie pojedynku z Alison Riske przegrywała 1:4, ale wyszła na prowadzenie 5:4. Później rywalka skreczowała z powodu kontuzji stopy.

W drugiej rundzie 15. zawodniczka rankingu WTA trafiła na kolejną Amerykankę, Madison Keys (WTA 23). Pierwszy set był bardzo nerwowy – na początku ze strony Polki. Potem jednak Świątek obroniła trzy piłki setowe przy stanie 3:5, natomiast Keys już na dobre się rozregulowała i przegrała cztery kolejne gemy.

Set wygrany w takich okolicznościach mocno „poniósł” zwyciężczynię Roland Garros 2020. Po krótkich wymianach, dobrych serwach i kilku sprytnych skrótach triumfowała w drugiej partii aż 6:1. Tym samym przypieczętowała swój awans do trzeciej rundy, aczkolwiek trzeba przyznać, że słabo dysponowana przeciwniczka mocno jej w tym pomogła.

WTA Rzym 2021: Gdzie oglądać kolejny mecz Igi Świątek?

Następną rywalką Igi Świątek będzie Czeszka Barbora Krejcikova (WTA 40), która w drugiej rundzie zaskakująco łatwo rozprawiła się z Sofią Kenin 6:1, 6:4. Mecz Świątek vs Krejcikova zostanie rozegrany we czwartek, jako drugi w kolejności od godziny 10:00 na korcie Pietrangeli. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W puli nagród turnieju Internazionali BNL d’Italia 2021 jest łącznie 1,577 mln euro.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: Mateo Villalba / Quality Sport Images / Getty Images