Wynik lepszy niż gra. Polska wygrywa ostatnie spotkanie przed mundialem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski w środowy wieczór na stadionie Legii pokonała ekipę Chile 1:0. Korzystny rezultat przyćmiewa jednak kiepska postawa Biało-Czerwonych przez lwią część pojedynku.

Towarzyskie spotkanie z Chile jako ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Katarze miało przede wszystkim stanowić przygotowanie do gry z grupowymi rywalami o podobnej charakterystyce – Meksykiem i Argentyną. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Polacy nigdy nie czuli się komfortowo w starciach przeciwko drużynom stawiającym na grę piłką.

Niestety, podobnie było i tym razem. Podopieczni Czesława Michniewicza co prawda ostatecznie wygrali po trafieniu Krzysztofa Piątka z 85. minuty, ale ich gra mogła pozostawiać wiele do życzenia. Przez większość meczu to Chile było stroną dominującą i jedynie dobra postawa Łukasza Skorupskiego uchroniła Biało-Czerwonych przed porażką. Najlepszym podsumowaniem poczynań naszych orłów jest fakt, że pozostawali oni przy piłce przez zaledwie 27 procent czasu!

Przeciętną – delikatnie rzecz ujmując – postawę Polaków na murawie można częściowo tłumaczyć brakiem Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Selekcjoner postanowił oszczędzić czołowych graczy reprezentacji – tak, aby byli oni w pełni gotowi na arcyważny pojedynek z Meksykiem. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych obejrzał również Matty Cash.

Zdj. główne: Nathan Rogers/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*