XVIII Memoriał Huberta Wagnera: Rywale bez szans. Polska pewnie wygrywa ostatnie mecze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatni sprawdzian siatkarskiej reprezentacji Polski przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio zakończony sukcesem. Podopieczni Vitala Heynena bez najmniejszych problemów wygrali wszystkie spotkania rozgrywane w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2021 i triumfowali w całym turnieju. Udany rezultat w połączeniu z bardzo dobrą postawą naszych kadrowiczów w Lidze Narodów FIVB pozwala liczyć na medal na olimpiadzie.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2021: Polska wygrywa bez straty seta

Każdy inny rezultat niż przekonujące zwycięstwo Biało-Czerwonych w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera byłby rozpatrywany w kategoriach sensacji. Zgodnie z oczekiwaniami dopingujących ich z wysokości trybun kibiców, polscy siatkarze nie mieli jednak równych sobie i bardzo łatwo ograli kolejno Norwegię, Azerbejdżan oraz Egipt, zamykając każdy z pojedynków w trzech setach. Faktem stał się więc dziewiąty triumf polskich siatkarzy w blisko dwudziestoletniej historii występów w prestiżowym turnieju towarzyskim.


Wprawdzie na podstawie wspomnianych trzech spotkań z niżej notowanymi rywalami trudno wysnuć daleko idące wnioski, tym niemniej ekipa dowodzona przez Heynena z pewnością przystąpi do Igrzysk Olimpijskich 2021 w Tokio w dobrych nastrojach. Tegoroczna impreza poświęcona pamięci wybitnego trenera, który triumfował ze swoją złotą drużyną w Mistrzostwach Świata w Meksyku oraz Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu, stanowiła świetną okazję na zbudowanie wysokiego morale w zespole i wszystko wskazuje na to, że Polacy skrzętnie ją wykorzystali.

Vital Heynen: „Czas zdobyć medal olimpijski dla Polski!”

W poniedziałek siatkarze mają zaplanowane ślubowanie olimpijskie w Warszawie, po którym udadzą się do Japonii. Czas prób generalnych dobiegł końca – nieuchronnie zbliża się natomiast najtrudniejsze spośród wyzwań na ten rok, do którego na szczęście można podejść ze spokojnymi głowami.

„Ten turniej dał mi tylko jedną odpowiedź. Siatkarze poczuli, że mają w Polsce wsparcie przed wyjazdem na Igrzyska. To był jedyny cel tego turnieju. Zagraliśmy tu dzisiaj przed prawie 8 tysiącami kibiców, przy maksymalnej frekwencji dopuszczalnej w tych czasach. To niezwykłe doświadczenie. Może ten turniej był dla mnie? Bo dla mnie to było wyjątkowe uczucie. Pomyślałem: tak, czas zdobyć medal olimpijski dla Polski” – zapowiedział po turnieju Vital Heynen, cytowany na łamach serwisu sport.interia.pl.

Na zdjęciu wyróżniającym: Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn podczas Memoriału Huberta Wagnera; foto: Krzysztof Porebski / Press Focus via Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*