Znamy najlepszy zespół Konferencji Wschodniej. Trwa zacięta walka o udział w play-offach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Triumf nad Miami Heat 130:116 przypieczętował oczekiwane pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej dla Milwaukee Bucks. Zespół Mike’a Budenholzera przez większą część rozgrywek znajdował się na szczycie tabeli, a teraz może już spokojnie czekać na pierwszego przeciwnika w fazie play-off.

Zwycięstwo, które definitywnie zapewniło popularnym Kozłom pierwszą pozycję w Eastern Conference po sezonie zasadniczym, nie przyszło jednak łatwo. Na przerwę Giannis Antetokounmpo i spółka schodzili przegrywając aż 56:73, pomimo blisko 50-procentowej skuteczności rzutów z gry! Na utracone w pierwszej kwarcie prowadzenie ekipa ze stanu Wisconsin wróciła na moment w trzeciej odsłonie rywalizacji, ale ostateczny triumf zapewniła sobie dopiero zabójczą końcówką, wygraną aż 20:5 (w tym efektowna seria 20:0)! Co ciekawe, czwartkowa wygrana Milwaukee była premierową w tym sezonie nad rywalem z Miami (wcześniej porażki 89:105 oraz 126:131 po dogrywce).

Bucks wciąż mogą poszczycić się najlepszym bilansem w całej NBA (55-14), choć jeszcze w marcu drużynę Budenholzera dopadła mała zadyszka (3 porażki z rzędu – najdłuższa niekorzystna passa od początku rozgrywek). Po wznowieniu ligowych zmagań w „bańce” w Orlando najlepszej ekipie Konferencji Wschodniej przydarzyły się kolejne dwie porażki z mocnymi przeciwnikami (116:120 z Houston Rockets oraz 116:119 z Brooklyn Nets), ale ostatecznie to właśnie Kozły przystąpią do tegorocznych play-offów z najwyższej pozycji na Wschodzie.

„Wielki szacunek dla naszych graczy i tego, czego dokonywali każdej nocy […], ale mamy jeszcze dużo więcej do zrobienia” – powiedział po czwartkowym spotkaniu szkoleniowiec Bucks, Mike Budenholzer, który wspólnie z Billy’m Donovanem (OKC Thunder) został uznany najlepszym trenerem sezonu 2019/20 w NBA.

Pierwszym rywalem Milwaukee Bucks na drodze do upragnionego mistrzostwa będzie ktoś z dwójki Brooklyn Nets – Orlando Magic. Wiele w tej kwestii wyjaśni bezpośredni pojedynek obu tych zespołów zaplanowany na wtorek 11 sierpnia.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*