Bilety na EURO 2020 – czy są ważne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W środę UEFA (Europejska Unia Piłkarska) potwierdziła nowy terminarz piłkarskich mistrzostw Europy, które zostały przełożone na 2021 rok. Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność, ale kibice mają również możliwość je zwrócić.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej miały potrwać od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Po raz pierwszy w historii miały odbyć się nie w jednym, nie w dwóch, a w dwunastu miastach. W ten sposób UEFA chciała uczcić 60-lecie turnieju.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że podróże i rozgrywanie meczów międzypaństwowych stało się niemożliwe na kilka miesięcy. W związku z tym Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o przeniesieniu Euro 2020 na 2021 rok (z zachowaniem pierwotnej nazwy).


 

Czy bilety na Euro 2020 zachowują ważność?

W środę oficjalnie podano nowy kalendarz rozgrywek. Zaczną się 11 czerwca w Rzymie od meczu Turcja – Włochy, a skończą 11 lipca finałem na londyńskim Wembley.

Reprezentacja Polski została rozlosowana do grupy E z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą jednej z grup barażowych. Biało-czerwoni mecze grupowe rozegrają w poniedziałek 14 czerwca (Polska vs zwycięzca barażów, w Dublinie) w piątek 19 czerwca (Hiszpania vs Polska w Bilbao) i w środę 23 czerwca (Polska vs Szwecja w Dublinie). Cały terminarz przyszłorocznych mistrzostw można sprawdzić tutaj.

Kibice, którzy już wcześniej nabyli bilety na wybrane mecze, nie muszą się obawiać – będą one ważne podczas Euro 2020.

 

Czy bilety na Euro 2020 można zwracać?

Co z kibicami, którzy nie chcą lub nie mogą polecieć na mecze za rok? UEFA zezwala na zwrot biletów i odda za nie pieniądze. Czas na dokonanie zwrotów jest jednak mocno ograniczony. Ostateczny termin to 25 czerwca, godzina 14:00 polskiego czasu. Pieniądze zostaną zwrócone na konto najpóźniej do końca lipca, na kartę, z której zostały pobrane. Zwrotów należy dokonywać na portalu biletowym UEFA.

Można też zwrócić tylko część z zakupionych biletów, a nie wszystkie. Po 25 czerwca będzie jeszcze możliwość rezygnacji ze zwrotu i zachowanie biletów.

 

Czy będzie można jeszcze kupić bilety na Euro 2020?

Na razie wszystkie wejściówki się wyprzedały. Część z nich trafiła rzecz jasna do sponsorów, działaczy i krajowych federacji. Logicznym jest jednak, że skoro część kibiców zdecyduje się na zwrot biletów ze względu na przełożenie imprezy, to wrócą one do puli sprzedażowej. UEFA informuje o wznowieniu sprzedaży na bieżąco. Należy śledzić portal biletowy. Po założeniu na nim konta można włączyć subskrypcję mailową z informacjami o wznowieniu sprzedaży. Bilety będą dostarczane pocztą lub mobilnie w przyszłym roku, bliżej rozpoczęcia mistrzostw.

Nadal nieznani są wszyscy uczestnicy. W barażach o pozostałe wolne cztery miejsca powalczy 16 reprezentacji. Do grupy z Polską trafi zwycięzca z czwórki: Bośnia i Hercegowina – Irlandia Północna, Słowacja – Irlandia. Półfinały barażowe zaplanowano na 8 października, a finały – na 12 listopada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*