Catering dietetyczny – rozwiązanie nie tylko dla zapracowanych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się nad cateringiem? Nie masz czasu gotować, nie lubisz tego robić, a może po prostu masz problem z odpowiednim zbilansowaniem swojej diety? Odczarowujemy catering dietetyczny!

Dlaczego zbilansowanie diety jest takie ważne?

Pod pojęciem „zbilansowana dieta” kryją się odpowiednie proporcje makroskładników, czyli białek, tłuszczy i węglowodanów, oraz mikroskładników – witamin i minerałów. Każda z wymienionych frakcji ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. 

Prawidłowe proporcje makroskładników określa się, szacując procent pozyskiwanej z nich energii. Węglowodany powinny stanowić między 45% a 75% przyjmowanych kalorii (najlepiej około 55%), tłuszcze – między 20% a 35%, a białka – między 10% a 20%. Pamiętając, że w produktach spożywczych praktycznie nie występują „czyste” makroskładniki (chociaż, oczywiście, istnieje sporo żywności z przewagą danej frakcji), zbilansowanie diety może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla nieprzepadających za kuchennymi eksperymentami. 

Ważne są również mikroskładniki. Wiele osób zapomina o nich, skupiając się na „wyrównaniu makro”, a przecież niedobór wapnia, żelaza, witaminy D3 czy witaminy A może okazać się dla organizmu katastrofalny. I chociaż ilości mikroskładników – jak sama nazwa wskazuje – których organizm potrzebuje do prawidłowego działania, są stosunkowo małe, wcale nie tak trudno o ich niedobór w diecie.

Niedobór i nadmiar makro- i mikroskładników mogą prowadzić do poważnych zaburzeń funkcji organizmu i problemów zdrowotnych. Nieprawidłowo zbilansowana dieta może być też przyczyną problemów z kształtowaniem sylwetki i wagą. Jeżeli masz problemy z odpowiednim przygotowaniem swojego jadłospisu, z pewnością sprawdzi się u Ciebie skorzystanie z profesjonalnej pomocy – może to być wizyta u dietetyka albo wykupienie cateringu dietetycznego.

Jak działa catering dietetyczny?

W dużym skrócie: zamawiasz program, a ktoś inny przygotowuje dla Ciebie zbilansowane posiłki. Nie musisz martwić się o zawartość makro- i mikroskładników, kaloryczność, odpowiednie proporcje, a do tego nie robisz zakupów i nie gotujesz.

Taki tryb odżywiania z pewnością będzie odpowiadał zabieganym, ale również tym, którzy nie czerpią przyjemności z planowania swojej diety lub mają problemy z odpowiednim jej przygotowaniem w stosunku do swoich potrzeb. Skorzystać z oferty cateringowej możesz na przykład tutaj: https://hfood.pl/catering-dietetyczny-lodz/, wybierając jeden z trzynastu wariantów proponowanych diet. To może być dieta redukcyjna, jeśli chcesz zgubić kilka kilogramów, dieta roślinna, jeśli nie spożywasz produktów odzwierzęcych czy nawet dieta dla kobiet w ciąży. Spróbuj, a może okazać się, że pokochasz catering!

Zdj. główne: Toa Heftiba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*