Memoriał Ireny Szewińskiej: Marcin Lewandowski pobił 29-letni rekord Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielki sukces Marcina Lewandowskiego! Podczas 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy pobił 29-letni rekord Polski w biegu na 2000 metrów. Osiągnął fenomenalny wynik 4:57,09.

Już dzień przed zawodami Lewandowski zapowiadał, że jest w znakomitej formie i planuje pobić rekord kraju (5:01,70), który od 1991 roku należał do Michała Bartoszka. I słowa dotrzymał! Poprawił ten wynik o ponad trzy sekundy. Czołowy polski średniodystansowiec był drugi. Wygrał Australijczyk Matthew Ramsden (4:55,44).

Spośród Polaków swoje konkurencje wygrali Karolina Kołeczek (bieg na 100 m przez płotki), Marcin Krukowski (rzut oszczepem), Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m). Na tym dystansie rekord Polski U18 ustanowiła natomiast Kornelia Lesiewicz (52,86).

Na wysokim poziomie stał konkurs skoku wzwyż pań. Z wynikiem 2 metrów – w tym roku najlepszym na świecie – wygrała go Ukrainka Julija Lewczenko. Kamila Lićwinko trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 180 cm.

 

Groźna kontuzja Piotra Liska

Niebezpieczny obrót przybrał za to konkurs tyczkarzy. Wygrał go Sam Kendricks. Amerykanin zaliczył wysokość 5,80 m. Taką samą jak Piotr Lisek, ale Polak więcej razy zrzucił poprzeczkę. Podczas próby na 5,90 m Lisek doznał groźnie wyglądającego urazu nogi. Na szczęście tuż po zawodach najlepszy polski tyczkarz zapewnił, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1296148656660283392

Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej okazał się dużym sukcesem od strony organizacyjnej. Przyciągnął wiele gwiazd europejskiej lekkiej atletyki, a według punktacji World Athletics był to trzeci najlepszy jak dotąd mityng na świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*