Czy Lewandowski odejdzie z Bayernu? Analizujemy sytuację!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uznawany obecnie za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie Robert Lewandowski rezygnuje ze współpracy z Bayernem Monachium. Gdzie teraz trafi Lewy? 

Dlaczego Lewy opuszcza Bayern Monachium?

Hasan Salihamidžić, dyrektor sportowy zespołu, twierdzi, że Lewandowski nie chce przedłużać kontraktu i zdecydował się opuścić klub. 

Jednakże ze strony samego Roberta Lewandowskiego sytuacja przedstawia się nieco odmiennie: 

Na dziś pewne jest jedno – moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej, dobrej współpracy. Zdaję sobie sprawę, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron. 

Według komentatorów powodem są zatem złe relacje pomiędzy Lewandowskim a klubem, a nie zwykła fantazja polskiego piłkarza. Źródeł problemów doszukują się w selekcjonerze zespołu, opóźnianiu zapewnień o chęci przedłużenia umowy przez sam zespół, a przede wszystkim niewłaściwej polityce dyrektora. 

Które kluby chcą kupić Lewandowskiego?

Nie ma się co oszukiwać, każdy rozsądny selekcjoner chciałby zakupić zawodnika, który w 9 minut strzelił 5 bramek. Nie każdego jednak na to stać. Wśród klubów mających chrapkę na Polaka należy wymienić:

  • FC Barcelonę (prawdopodobnie faworyt),
  • PSG Paryż,
  • Arsenal,
  • Chealse.

Zdj. główne: Jannik Skorna/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*