Dlaczego warto spożywać odżywkę białkową?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odżywki białkowe przestały być kojarzone wyłącznie z osobami siedzącymi non-stop na siłowni. Ich zalety są znacznie szersze niż tylko pomoc w budowaniu masy mięśniowej, chociaż oczywiście trzeba mieć świadomość, że i do tego świetnie się nadają. Jakich efektów możesz spodziewać się, używając na co dzień odżywek białkowych? Kiedy warto z nich korzystać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu dla siebie i gdzie go znaleźć?

1. Czym w zasadzie jest odżywka białkowa?

2. Czy odżywki białkowe faktycznie działają i dają efekty?

3. Odżywki białkowe – kiedy warto z nich korzystać?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając preparaty białkowe?

5. Odżywki białkowe – gdzie można je kupować?

Czym w zasadzie jest odżywka białkowa?

Odżywka to nic innego jak skoncentrowane białko. Najczęściej można spotkać odżywki zawierające 70% białka, chociaż zdarzają się również produkty, które mają aż 90%. Najpopularniejszą opcją jest koncentrat białka serwatkowego, który rozpoznać można po tym, że na opakowaniu znajduje się napis Whey. Koncentrat białka serwatki jest doskonałym źródłem protein w diecie, szczególnie u osób, które mocno i regularnie trenują na siłowni. 

Czy odżywki białkowe faktycznie działają i dają efekty?

Czy odżywki białkowe faktycznie działają i pomagają w budowie mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej? Jak najbardziej. Tego rodzaju produkty najczęściej używane są właśnie przez osoby, które albo dużo ćwiczą, albo chcą wprowadzić do swojej diety więcej białka, by uzupełnić ilość spożywanego makroskładnika, wspomagając tym samym proces odchudzania. Izolat białka sprawia, że spadające kilogramy z twojego ciała składają się w znacznej mierze z tłuszczu a nie z mięśni. Białko wypływa bowiem dobrze na masę mięśniową, dzięki czemu twoje mięśnie nie ulegają rozpadowi, nawet jeżeli nie odżywiasz się dostatecznie dobrze.

Odżywki białkowe – kiedy warto z nich korzystać?

Kiedy warto korzystać z odżywek białkowych? Kiedy nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka w diecie. Być może nie jesz mięsa, być może masz problemy z trawieniem po jedzeniu jogurtów, kefirów, czy serków i skyrów. W takich przypadkach izolat białka serwatkowego z pewnością będzie dobrym źródłem makroskładnika w twojej diecie – niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową, czy też wolisz się odchudzać. 

Na co zwrócić uwagę wybierając preparaty białkowe?

A jak wybrać odpowiednią odżywkę białkową dla siebie? Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, ile procent białka się w niej znajduje – czy jest to 70%, czy może więcej? Oprócz tego istotny jest również smak – na rynku znajdziesz najróżniejsze smaki odżywek białkowych od czekoladowych, poprzez owocowe a skończywszy na smakach znanych i lubianych słodyczy takich, jak sernik, brownie, czy masło orzechowe. Im smaczniejsze coś dla ciebie będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz chętniej po to sięgał.

Odżywki białkowe – gdzie można je kupować?

Odżywkę białkową można kupić w zasadzie wszędzie ze względu na to, że popularność tego produktu znacznie wzrosła ostatnimi czasy. Istotne jest jednak to, aby kupować produkty dobrych marek, o których wiesz, że ich jakość i działanie są na wysokim poziomie. W ten sposób będziesz mieć pewność, że faktycznie poczujesz różnicę. Gdzie więc kupować odżywki białkowe dla siebie? Tam, gdzie znajdziesz najszerszy ich wybór, dzięki temu z pewnością kupisz swój ulubiony smak, który z chęcią będziesz dodawać nie tylko do shakeów, ale również i do innych potraw. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*