Hanyu Yuzuru – jeden z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy figurowych – ogłasza koniec kariery!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie nie mogłem jeździć. Miałem problemy z kostką. Musiałem wtedy przemyśleć różne rzeczy i zrozumiałem, że nie muszę być na tej scenie na zawsze – tłumaczy swoją decyzję Hanyu Yuzuru.

Dowodem na to, że żyłem, są moje osiągnięcia olimpijskie – powiedział podczas konferencji 19 lipca 2022 roku łyżwiarz. I nie można się z tym spierać. Wystarczy wspomnieć, że wśród osiągnięć mistrza są: dwukrotny złoty medal na Olimpiadzie oraz dwukrotny tytuł mistrza świata, ponadto cztery korony finału Grand Prix.

To nie koniec

Chociaż sześciokrotny czempion Japonii kończy z karierą w łyżwiarstwie figurowym, nie oznacza to, że nie zobaczymy go więcej w tym sporcie. Mężczyzna ma dopiero 27 lat, dlatego – jak sam zaznacza – jeszcze wiele przed nim. 

Mogę zapewnić, że napięcie zawodowe mnie nie ominie. Nadal chcę pracować tak ciężko, jak dotychczas, aby ludzie wspierali Hanyu takim, jak go poznali. Nie czuję smutku, wręcz przeciwnie – zamierzam pracować dalej.zapowiedział legendarny łyżwiarz. 

Zdj. główne: DS stories/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*