Jakie składniki mogą wpływać na wygląd?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne technologie obecne są właściwie w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w farmacji i branży beauty. Dzięki rozwojowi techniki oraz postępowi medycyny, kosmetyki i leki oraz suplementy diety mogą być jeszcze skuteczniejsze i pomagać na coraz to nowe problemy. Składniki i preparaty, które obecnie są testowane, badane i udoskonalane, w przyszłości mogą mieć realny wpływ na wygląd i kondycję ludzi. Przedstawiamy kilka innowacyjnych składników, które mogą odmienić przemysł kosmetyczny oraz rynek suplementów diety.   

Peptydy   

Są to związki organiczne, które występują w przyrodzie właściwie wszędzie. Powstają z połączenia co najmniej dwóch cząsteczek aminokwasów, które wiążą się ze sobą łączeniem peptydowym. W organizmie peptydy powstają w wyniku biosyntezy białek, czyli efektu końcowego procesu translacji białek. Mogą być również pozyskiwane w sposób laboratoryjny, przez syntezę chemiczną, jak na przykład Fragment 176-191. Dłuższe łańcuchy aminokwasów nazywane są polipeptydami i również można często je spotkać. Te związki występują w bardzo różnych preparatach i formach, na przykład w sprayu, kroplach czy tabletkach. Każda z nich może zostać wykorzystana na mnóstwo różnych sposobów.    

Peptydy są wykorzystywane przede wszystkim w branży kosmetycznej. Nowoczesne zabiegi na urodę wykorzystują moc związków białek, by odbudowywać i regenerować komórki skóry. Kosmetyki z peptydami pozwalają na dłużej zatrzymać piękny i młody wygląd skóry, opóźnić pojawienie się zmarszczek i przebarwień. Peptydy są często nazywane nieinwazyjnym botoksem, ponieważ dobrze wykorzystane, mogą odmłodzić skórę o kilka lat.   

Sarmy  

Te związki z pewnością zainteresują najbardziej sportowców i kulturystów. Sarmy to niesteroidowe związki, które w tkankach organizmu łączą się z receptorami androgennymi. W ten sposób w bardzo dużym stopniu wspierają pobudzenie przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej oraz redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Sarm GW 501516 Cardarine to bardzo efektywny spalacz tłuszczu, który bez wpływania na gospodarkę hormonalną organizmu przyspiesza spalanie, a także zwiększa wydajność organizmu oraz efektywność treningu. 

W niektórych przypadkach sarmy mogą także wspomóc mineralizację tkanki kostnej, do której przyczepione są włókna mięśniowe. Ich wszechstronne właściwości i zastosowanie sprawiają, mogą one wpłynąć na na wzrost siły i wydolności organizmu nie tylko w czasie uprawiania sportu, lecz także w codziennym życiu. 

Wpływ środowiska na wygląd  

Czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie powietrza, obecność metali ciężkich i sztucznych nawozów w żywności, a także promieniowanie UVA i UVB mają ogromny wpływ na wygląd i kondycję skóry. W Polsce na porządku dziennym jakość powietrza jest poniżej minimalnej granicy normy, dlatego należy dbać o skórę w szczególny sposób. Dogłębne oczyszczanie skóry oraz jej regularne złuszczanie enzymami lub kwasami pozwoli usunąć z powierzchni twarzy zanieczyszczenia z powietrza. Codzienne stosowanie kremu z filtrem SPF oraz jego regularna reaplikacja pozwalają zapobiegać niszczeniu komórek skóry przez promieniowanie słoneczne. Dzięki ochronie przeciwsłonecznej można zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Denys Mikhalevych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*